Все трапилося в одному з магазинів у ТЦ Galeria Mokotów у варшавському районі Мокотув перед Різдвом.

Важливо Переваги, недоліки та ризики: як трудова міграція впливає на економіку України

Як це було

Чоловік обрав велику кількість товарів та попрямував на касу самообслуговування. Проте платити за все не захотів. 31-річний українець підійшов до каси самообслуговування і "пробивав" лише дешеві товари, а дорогі просто складав разом із ними. Як наслідок – замість 740 злотих він заплатив 112.

Швидше за все, ніхто б і не дізнався про цю історію, якби не уважний охоронець магазину, який помітив нервову поведінку клієнта. Через це він вирішив звірити покупки із чеком. Виявилось, що більшості товарів там немає.

Яке покарання загрожує українцю

Охоронець викликав правоохоронців і ті вилучили у підозрюваного товар, за який він не заплатив, і повернули його магазину. Чоловік провів ніч у поліцейській дільниці, після чого йому пред'явили звинувачення.

Наразі матеріали справи надійдуть до суду через прокуратуру, де вирішать, як покарати чоловіка. Йому загрожує до 8 років ув'язнення.

Інші випадки крадіжок

  • У травні українець, що перебував у Польщі, викрав автомобіль у громадянина Узбекистану. У скоєному злочині він зізнався добровільно. Українця посадили під варту. За такий злочин йому загрожує до 5 років позбавлення волі.
  • А на початку грудня 26-річного українця в Польщі запідозрили у крадіжці в ресторані. Коли до нього додому навідали правоохоронці, він сховався під ліжком. Звідти його довелося виймати силою, бо самостійно виходити українець відмовлявся.
  • У грудні польські правоохоронці затримали 35-річну громадянку України та її 33-річного співмешканця у Свебодзіні. Жінку звинуватили в обкраданні логістичного складу Amazon, а чоловіка – у зберіганні краденого.