Таку заяву зробив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. На його думку, зарплата потроху стає більшою у всіх європейських країнах.
Цікаво Четверо друзів-мігрантів і бажання глобальних змін: як народжуються великі міжнародні компанії
Чому зарплати будуть більшими
Зарплати для трудових мігрантів зростають в середньому на відсоток зростання економіки країни або на відсоток, який вибирає для себе той чи інший уряд.
У Польщі, наприклад, робітники з України почали отримувати на 200 злотих більше (приблизно на 1,4 тисячі гривень), бо мінімальна заробітна плата у країні у 2021 році збільшилася на 200 злотих. У 2022 році вона збільшиться ще на 200 злотих, каже Воскобойник.
Це загальна тенденція, яка властива всім країнам Європи. Головна її мета: привести мінімальну зарплату до розміру 60% від рівня середньої зарплати по країні. Через це можна сказати, що й українці в цьому році почали отримувати більше, як мінімум на 200 злотих щомісяця. В Чехії також є перегляд,
– зазначає Василь Воскобойник.
Він додає, в Польщі, Чехії, Словаччині, Угорщині, країнах Балтії розуміють, що українські трудові мігранти шукають собі не нову батьківщину, а країну, де можна заробити більше грошей за обмежений проміжок часу. Тому ці держави пропонують конкурентну оплату праці.
Василь Воскобойник прогнозує, що найближчим часом через дефіцит робочої сили у країнах ЄС відбудеться подальше зростання зарплат і зменшення адміністративних бар'єрів. Експерт очікує також спроби перетворити трудову міграцію на еміграцію. Останнє зараз дуже помітно у Польщі, яка закликає українських трудових мігрантів не просто приїжджати самим, а й брати з собою членів сімей.