Він передбачає коригування виплат від держави через інфляцію у різних сферах життя. Тому, зокрема й українським біженцям, слід дізнатися деталі про нові зміни. Раніше Закордон 24 за підтримки міжнародного сервісу з переказу коштів TransferGo розповідав головне про Bürgergeld, а сьогодні поговоримо про орендну плату за житло в межах цього проєкту.

Читайте також Профіль зауфани у Польщі: особливості його створення

Що таке Bürgergeld

Від 1 січня 2023 року запрацював проєкт, який передбачає коригування виплат від держави через інфляцію. Тож біженці, які отримали новий правовий статус після 90 днів перебування в Німеччині, потрапляють під дію базової допомоги з безробіття Hartz IV.

Відповідно до нововведень, українські біженці отримуватимуть матеріальну допомогу нарівні з німцями. Розмір виплат зросте на 40 – 50 євро на місяць. Слід підкреслити, що перехід на новий дохід відбувається автоматично.

Багато одержувачів державної допомоги натрапляють на труднощі. Оренда квартири, мабуть, очолює список основних витрат кожної людини. Очікується, що ця система зміниться при Bürgergeld. Так, ті, хто вперше отримають допомогу, матимуть "поблажки" протягом двох років.

Орендна плата при Bürgergeld

Коли людина вперше отримує Bürgergeld, то фактична орендна плата, витрати на опалення та інші супутні витрати покриваються без обмежень протягом перших 2 років. Цей термін називається періодом очікування. Тільки після двох років набирає чинності логіка субсидування, тоді експерти і враховуватимуть розмір та вартість квартири.

Перші два роки є пільговим періодом. Після цього центри зайнятості розглядають, чи підходить розмір квартири для отримання допомоги. Застосовується така формула:

45 квадратних метрів на одну особу та 15 квадратних метрів на кожну додаткову особу.

Насправді все залежить від місцевого індексу орендної плати. У Дортмунді, наприклад, вважається розумною платою 510 євро на одну людину, тоді як у Мюнхені – 688 євро. Ті, хто платить більше за зазначену суму, мають скоротити свої витрати.

Що треба знати про орендну плату при BürgergeldЩо треба знати про орендну плату при Bürgergeld / Фото UnSplash

Крім того, можливі такі варіанти оплати за квартиру:

  • Якщо Ви вже отримували допомогу від Jobcenter чи соціамту до 1 січня 2023-го та проживаєте у квартирі, яка підходить за критеріями: оплата квартири, як і раніше, переймається повністю; якщо ж квартира НЕ підходить за критеріями, то, якщо Jobcenter раніше не доплачував понад норму, то й зараз не буде, різницю платите самі.
  • Якщо з квартири виїжджає один із членів сім'ї, то виділяється пів року на пошук квартири, яка проходить за нормою: у цей період оренду оплачують повністю, після пів року – лише в межах норми
  • Якщо один із членів сім'ї помирає, то держава оплачує такі витрати – орендна плата, опалення та експлуатаційні витрати, зокрема холодну воду. Витрати на електроенергію, гарячу воду чи газ не покриваються окремо.

Зверніть увагу Інфляція в Польщі: 11 змін 2023 року, які спричинять зростання цін у Варшаві

Як бути з переїздом на нову квартиру

Згідно із законом, на переїзд відводиться не більше шести місяців. Це станеться після закінчення дворічного періоду очікування. Тож у тих, хто вперше стає одержувачем допомоги, є майже 2 роки, щоб урівноважити витрати та доходи.

До слова, людям необов'язково переїжджати до дешевшої квартири, щоб отримувати гроші. Єдина різниця полягає ось у чому: якщо ви хочете зупинитися в дорогій квартирі, то різницю між орендною платою та стандартною ставкою оплачуватимете самостійно.