Про це розповіла представниця Міжнародної організації з міграції в Україні Ірина Мидловець. Дані дослідження, за її інформацією, також показують, що масштаби внутрішньої трудової міграції є приблизно вдвічі нижчими, ніж зовнішньої. Обсяг вибірки становить 5 228 респондентів, з них 2 374 – чоловіки та 2 854 – жінки.

Цікаво Двічі емігрували й створили вигідний бізнес в Польщі: як українці вперто йшли до успіху

З яких регіонів за кордон виїжджає найбільша кількість українців

Найчастіше люди, які вирушають на роботу за кордон, походять з таких областей:

  • Закарпатської;
  • Івано-Франківської;
  • Рівненської;
  • Херсонської;
  • Львівської.

При цьому Закарпатська область також показує найвищий рівень потенційної трудової міграції. 30% опитаних респондентів зазначили, що вже знайшли або планують знайти найближчим часом роботу за кордоном,
– прокоментувала Ірина Мидловець.

Натомість найменш охоче люди покидають Київську область. 65% жителів цього регіону заявили, що ніколи б не хотіли працювати за кордоном.

Також Ірина Мидловець додала, що кількість мігрантів зросла на 11% за останні два роки. Разом з тим збільшилася і кількість тих, хто працює неофіційно за кордоном: з 30% у 2019 році до 42,2% у 2021 році.

Є й позитивний момент: частка людей, які готові мігрувати з України назавжди, є досить низькою. Таких людей лише 9 %.

Що стосується гендерного аспекту, то чоловіки та жінки виїжджають з України у приблизно однаковій кількості: 54% чоловіків і 46% жінок. Найчастіше люди хочуть знайти роботу, яка вимагає кваліфікації за спеціальністю. Проте, чоловіки часто виконують будівельну роботу, а жінки – хатню.