Водій, який погано бачить шлях перед собою, створює небезпеку на дорозі не тільки для себе і своїх пасажирів, а й для всіх учасників руху. Тому дуже важливо, аби люди усвідомлювали цю відповідальність. Високі штрафи та інші види строгих покарань, як показує практика, слугують доброю мотивацією для сумлінного дотримання ПДР.

Актуально Зміни до закону про іноземців у Польщі: все, що важливо знати українцям

Який штраф в Польщі можна отримати за керування авто без окулярів чи лінз

Керування транспортним засобом без окулярів чи лінз в Польщі прирівнюється до керування без дозволу на керування. До 1 січня 2022 року за це загрожував штраф у розмірі 500 злотих. З нового року сума штрафу зросла до 1 500 злотих.

Люди з вадами зору, які, наприклад, не використовують окулярів за кермом автомобіля, можуть отримати штраф у розмірі 1 500 злотих. Якщо медична довідка вимагає окулярів, це накладає такий обов’язок, і від цього немає відступу,
– зауважує Томаш Братек з Департаменту дорожнього руху Головного управління поліції в Катовіце.

До того ж за керування авто без предметів для корекції зору на дорозі загального користування, у житловому районі чи в іншій зоні руху водія з вадами зору, який створює небезпеку на дорозі, можуть позбавити водійських прав. Серед допустимих каральних заходів також передбачені арешт та позбавлення волі. Про це йдеться у змінах до Кодексу про правопорушення.

Відтак, для того, щоб уникнути неприємностей, треба звертати увагу на те, що проставлено в водійських правах у графі № 12. Це графа про обмеження, що розміщена на звороті водійського посвідчення. Зазначені на її полях цифрові коди та підкоди вказують на обмеження щодо використання прав чи додаткову інформацію.

Код є результатом медичного висновку, якого повинен суворо дотримуватися водій. Затриманий, який буде користуватися лінзами, але матиме за медичним висновком обов'язок носити окуляри за кермом, буде вважатися непридатним,
– додав Томаш Братек.

Так, коди з позначкою 01 свідчать про необхідність корекції або захисту зору у такі способи:

  • 01.01 – окуляри;
  • 01.02 – контактні лінзи (лінзи);
  • 01.03 – захисні окуляри;
  • 01.04 – тоноване скло;
  • 01.05 – пов'язка на очі;
  • 01.06 – окуляри або контактні лінзи.

Варто звертати увагу на те, що проставлено в водійських правах у графі № 12 / Зображення inPoland

Інша важлива інформація для водіїв в Польщі

Чинні правила дорожнього руху в Україні: дивіться відео