Тож TransferGo, міжнародний сервіс грошових переказів, розповідає більше про вартість життя в різних країнах Європи та які держави можна вважати найбільш комфортними для перебування.
Читайте також Пенсія за кордоном: в яких країнах найлегше адаптуватися до нового життя
3 країни ЄС, в яких найдешевше жити
Румунія, Болгарія та Польща – це 3 найдешевші країни ЄС, згідно з останніми дослідженнями Євростату. В цих країнах найнижчі ціни на товари широкого вжитку.
Румунія
В останні роки Румунія стала вкрай популярним місцем проживання серед іноземців, завдяки привабливим цінам та низці інших факторів. Маючи один з найнижчих рівнів витрат на життя у Східній Європі, країна пропонує цілу низку переваг, як-от доброзичливе місцеве населення, доступна їжа, комфортні умови за розумною ціною та дивовижна природа.
За оцінкою експертів, середня вартість проживання в Румунії становить 500 доларів на місяць на людину без урахування орендної плати. У столиці країни, Бухаресті, місячні витрати на житло коливаються від 200 до 300 доларів США, тоді як інші міста пропонують ще економніші варіанти – від 150 до 200 доларів США.
Крім того, громадський транспорт у Румунії досить бюджетний, а місячний проїзд коштує лише 18 доларів. Варто зазначити, що мінімальна заробітна плата при цьому становить 472 долари, що певним чином пояснює відносно низьку вартість життя.
Яка вартість життя в Румунії / Фото UnSplash
Тімішоара, Клуж-Напока, Констанца та Сібіу – одні з найдешевших варіантів у Румунії. Ці міста вдало поєднують доступність та якість проживання, що приваблює багатьох іноземців.
Болгарія
Ця країна пропонує широкий спектр варіантів житла для різних уподобань і бюджетів. Незалежно від того, чи ви шукаєте дешеву сільську нерухомість, чи розкішне міське житло, – Болгарія має, що запропонувати.
Вартість життя у цій європейській країні оцінюється приблизно в 506 доларів на людину на місяць без урахування орендної плати. У Софії, столиці Болгарії, орендування квартири обійдеться в середньому 350 – 500 доларів США, а в інших містах – приблизно 175 – 200 доларів.
Місячний проїзд коштує приблизно 27 доларів. Мінімальна зарплата в Болгарії становить 372 долари. Серед найдоступніших міст для проживання варто виокремити такі: Велико Тирново, Пловдив, Варна та Бургас.
Польща
Особливість цієї країни ЄС – її захопливі пейзажі. Вартість життя у Польщі доволі доступна, а приблизні місячні витрати на людину становлять 525 доларів США без урахування проживання. У гамірній Варшаві оренда квартири коштує в середньому від 400 до 700 доларів на місяць, тоді як за межами міста ціни падають приблизно до 200 доларів.
Польща входить до трійки найдешевших країн ЄС / Фото UnSplash
Що стосується транспорту, зручний проїзний на місяць можна придбати десь за 24 долари. Варто зазначити, що зараз мінімальна зарплата у Польщі коливається у межах 750 – 800 доларів.
Для тих, хто шукає ще бюджетніший варіант, міста Катовіце, Білосток і Жешув (Ряшів) пропонують доступне житло.
Актуально Новий навчальний рік в школах Польщі: як підготувати дітей та у скільки це обійдеться
Де найдешевші продукти та одяг?
Щодо вартості стандартного продуктового візка в різних країнах, то існують значні відмінності. Румунію сміливо можна вважати найдоступнішим варіантом, адже ціни там становлять лише 72% від середніх по ЄС. Водночас найдорожчою країною виявилася Данія, де вартість продуктового кошика досягає 121% від середньої ціни по ЄС.
Існують також великі розбіжності у ціновому діапазоні, коли мовиться про одяг. Болгарія, Угорщина та Румунія пропонують найбільш бюджетні варіанти, ціни на які дорівнюють приблизно 80%, 83% та 84% від середньої в Євросоюзі. Натомість Чехія, Швеція та Данія мають найвищі ціни на одяг, що коливаються в межах 115%, 117% і приголомшливих 134% від європейського показника.
Ресторани та готелі
Згідно з останніми даними, ресторани та готелі посідають друге місце за розбіжностями в цінах. Країнами з найвищим рівнем цін виявилися Люксембург, Фінляндія та Данія з показниками 131%, 132% та 156%.
В яких країнах найдешевші ресторани та готелі / Фото UnSplash
З іншого боку, Угорщина, Румунія та Болгарія пропонують найдоступніші готельні та ресторанні послуги з цінами на рівні 62%, 62% та 51% від середнього показника.
Де жити найдорожче?
Нещодавнє дослідження Євростату щодо вартості життя в Європі виокремило низку найдорожчих та найдоступніших країн. Комплексний аналіз враховував ціни на понад 2 000 споживчих товарів і послуг із використанням концепції кінцевих споживчих витрат домогосподарств (HFCE) для визначення загального рівня цін.
Висновки показують, що Ірландія є найдорожчою країною для проживання. Вона значно перевищує середній показник Європейського Союзу та підтримує ціни в межах 146% від загального рівня. Майже не відстає від неї Данія, де вартість життя сягає 145%. Люксембург також входить до коаліції найдорожчих країн з показником 137% від середнього по ЄС.
Зауважте Від тимчасового захисту до фінансової допомоги: що варто знати українцям в Естонії
А найдоступнішими країнами виявилися Румунія, Болгарія та Польща. Їхній показник суттєво відрізняється від вищезгаданих членів Євросоюзу і становить лише 58%, 59% та 62% від загального.
Ми розповіли, в яких країнах Європи жити найвигідніше, а за цим посиланням можна ознайомитися з особливостями життя у Франції. У матеріалі йдеться про ціни на житло та продукти, а також про менталітет місцевих жителів.