Закордон 24 за підтримки міжнародного сервісу переказу коштів TransferGo зібрав корисні поради, які допоможуть заощадити українцям на продуктах у Польщі. Ці прості кроки дозволять суттєво скоротити витрати без відмови від улюблених товарів.

Читайте також Де у Польщі найкрасивіші різдвяні ярмарки: список святкових локацій

8 дієвих порад, як заощадити на продуктах у Польщі

  • Відслідковуйте знижки, акції та термін придатності

Польські магазини та супермаркети часто проводять різноманітні акції та продають товари за знижками. Звісно, на кожен яскравий цінник звертати увагу не потрібно, адже часто це лише маркетинговий хід. Щоб не купитися на цей трюк, варто систематично порівнювати ціни у різних магазинах – товар в одній мережі зі знижкою може коштувати дорожче, ніж за стандартною ціною в іншому.

Польські супермаркети часто пропонують паперові газети з щотижневими акціями. Також цей перелік можна знайти на офіційних сайтах мереж. Окрім цього, магазини заохочують клієнтів долучатись до програм лояльності, які дають можливість накопичувати бонуси та обмінювати їх на продукти.

Як заощадити на продуктах у ПольщіВідслідковуйте знижки та акції на продукти, щоб заощадити у Польщі / Фото UnSplash

Регулярно у польських магазинах організовують розпродажі товарів, у яких виходить термін придатності. Ціни на такі продукти можуть бути нижчими, ніж їх собівартість. Втім, така економія не завжди безпечна, адже невчасно спожитий продукт загрожує покупцю отруєнням.

  • Викресліть зі списку "непотрібне"

Часто списки покупок містять товари, від яких варто відмовитися: солодощі, снеки, алкоголь чи тютюнові вироби. Усі вони не лише подвоюють фінальний чек, але й шкодять здоров'ю.

Наприклад, ціни на алкоголь у Польщі доволі високі, а середньостатистичний мешканець країни витрачає на цю категорію продуктів близько 1 000 злотих на рік. Така сама ситуація із тютюновими виробами та солодощами.

Скоротивши споживання цих товарів, можна непогано зекономити. Як бонус, у майбутньому це знизить ще й витрати на медицину.

  • Надавайте перевагу сезонним продуктам

Ні для кого не секрет, що несезонні овочі та фрукти можуть влетіти у копійку. Щоб уникнути цього, слід дізнатися про “золотий час" продукту, який вас цікавить. Приміром, влітку огірки значно дешевші, ніж взимку чи ранньою весною, помідори падають у ціні під кінець літа, а яблука у Польщі найдешевші восени.

Натомість взимку краще зосередитися на заморожених овочах чи фруктах, які будуть значно дешевшими, аніж свіжа продукція.

Як економити на продуктах у ПольщіЗаощадити на продуктах допоможе купівля сезонних товарів / Фото UnSplash

  • Не ходіть у магазин голодними

Це правило підтверджене багатьма дослідженнями. За статистикою, голодний покупець витрачає у супермаркеті на 10% більше грошей, ніж ситий. При цьому у середньому кожен другий поляк щомісячно викидає зіпсованих продуктів на 200 – 1 000 злотих. А все тому, що люди купують значно більше, ніж їм потрібно, особливо, коли голодні.

Тож, якщо ви плануєте купити продукти у Польщі, добряче перекусіть перед походом у магазин.

Зверніть увагу Різдвяні свята з "Котячою ватагою": дитячий центр Gramotej у Варшаві привітав українців

  • Загляньте у холодильник

Ми не завжди можемо адекватно пригадати, що саме вже є у нашому холодильнику. Як наслідок – список продуктів виявляється необ'єктивним, а у домі з'являються категорії товарів, які не потребували поповнення.

Щоб згодом не викидати продукти, які зіпсуються через те, що просто будуть у надлишку, проведіть ревізію холодильника перш ніж піти у супермаркет.

  • Спробуйте закупи онлайн

Продуктовий онлайн-шопінг набуває все більшої популярності, особливо за кордоном. І часто це не тільки зручно, а й вигідно. Оскільки ціни онлайн можуть бути значно нижчими, а доставка додому – безкоштовною, вам не доведеться тратити додатковий час на добирання у магазин чи оплачувати транспорт.

Онлайн-покупкиКупівля продуктів онлайн є значно вигіднішою / Фото odessa-life.od.ua

  • Детально вивчайте асортимент

Супермаркети та продавці мають чимало лайфхаків, які допомагають швидше продати ті чи інші товари. Зазвичай, їх розміщують на рівні очей та під правою рукою покупця.

Крім того, на вибір товару може вплинути розстановка товарів на полиці. Хитрі продавці роблять так, щоб спочатку покупці побачили найдорожчий продукт, а поруч – трохи дешевший. Обираючи останній, вони не досліджують інших пропозицій, однак часто серед асортименту є ще доступніші товари із тим же складом та не менш хорошою якістю.

  • Купувати упаковками не завжди дешевше

Чимало людей вважають, що купувати товари упаковками вигідніше, ніж вроздріб. Але це правило працює дуже рідко. Великі мережі супермаркетів вже давно знають про таку "хитрість" покупців, тому часто навмисне завищують ціни на упаковки.