Різдво – одне з найголовніших свят для поляків, а різдвяні ярмарки, які сміливо можна назвати справжніми епіцентрами новорічних покупок і веселощів, є щорічною традицією в багатьох містах Польщі. Тож які святкові локації варто відвідати, аби поринути в казкову атмосферу Різдва? Добірку підготував сервіс TransferGo.

Читайте також Різдвяні свята з "Котячою ватагою": дитячий центр Gramotej у Варшаві привітав українців

Що відомо про традицію різдвяних ярмарків


Це звичай, який бере свій початок з Німеччини 14 століття. Традиційний Weihnachtsmarkt завжди проводився на найстарішій площі міста, де встановлювали хатинки з місцевою кухнею, виробами ручної роботи та ялинковими прикрасами. Їх доповнювали численні атракції, театральні та музичні вистави. Німецька традиція різдвяних ярмарків швидко стала популярною і в інших європейських країнах, у тому числі в багатьох містах Польщі. Сьогодні ярмарки нагадують містечка Санта-Клауса і дарують відвідувачам казкову різдвяну атмосферу.

Найкрасивіші різдвяні ярмарки Польщі 2022 / 2023

Краків

  • Різдвяний ярмарок відкритий з 25 листопада 2022 року до 1 січня 2023 року.

Площа Ринок у Кракові – одна з найвідоміших світових локацій. Саме тут, серед історичних багатоквартирних будинків, щороку працює найстаріший різдвяний ярмарок у Польщі. Він вважається одним з найкрасивіших в Європи, і недарма.

На головній площі міста у близько 80 кіосках продавці представлять свої товари. Краківський ярмарок відомий насамперед своїми регіональними продуктами. У чарівній атмосфері польських зимових вечорів ви зможете скуштувати традиційні смаколики: глінтвейн або гірські сири, приготовлені на грилі.

Ярмарок в Кракові / Фото gazetakrakowska

Вроцлав

  • Різдвяний ярмарок у Вроцлаві стартував в кінці листопада і триватиме до 31 грудня 2022 року.

Як і щороку, вроцлавський різдвяний ярмарок проходить на площі Ринок, площі Сольні, а також на вулицях Свідницькій та Олавській. Серед цікавинок, які підготували організатори, є фотобудиночки, де можна зробити сімейні святкові знімки на пам’ять. Крім того, працює зона під гаслом "Вроцлав соціально та локально", де представлені місцеві продукти з регіону Нижня Сілезія.

На головній площі Вроцлава встановили унікальну чашку у формі туфельки, в якій можна скуштувати вроцлавський глінтвейн, гарячий шоколад та інші зігріваючі напої.

Вроцлавський різдвяний ярмарок / Фото wroclaw.wyborcza

Катовіце

  • Різдвяний ярмарок працює з 18 листопада 2022 року до 8 січня 2023 року.

На Театральній площі в Катовіце розташувалося справжнє різдвяне містечко. Тут налічується 80 будиночків з ялинковими іграшками, прикрасами, подарунками та їжею. Крім того, тут є атракціони для наймолодших відвідувачів: вікторіанська карусель, різдвяний вертеп, дерев'яний потяг. Також ковзанка та колесо млина, які працюватимуть до 26 лютого 2023 року.

Різдвяний ярмарок в Катовіце / Фото katowice.wyborcza

Варшава

  • Варшавський різдвяний ярмарок стартував 26 жовтня, а відвідати його можна до 6 січня 2023 року.

Наймасштабніша подія польської столиці у різдвяний період – ярмарок, який знову прикрасить простір Барбакана будиночками з тематичними виробами, смаколиками та ароматними напоями.

А головною родзинкою зимових святкувань у Варшаві вважається величезна ковзанка, яку заливають довкола знаменитої Сиренки – статуї, що є символом міста.

Варшавський ярмарок / Фото warszawa.wyborcza