Нова програма в Чехії буде розрахована на надання допомоги та відшкодування частини витрат для біженців, які хочуть повернутися в Україну. Про можливі суми компенсацій поки не говорять, але деякі деталі вже з'явились.

Читайте також США продовжили тимчасовий захист для українських біженців: які терміни

Підтримка тих, хто готовий повертатись

Відповідна поправка внесена до закону про захист українців, відомого як Lex Ukrajina. Цей документ регулює права та обов'язки наших громадян на території Чехії. Ці зміни до закону також мають продовжити тимчасовий захист для українських біженців до кінця березня 2025 року.

Хоча ситуація в Україні багато в чому не є задовільною, доречно запропонувати допомогу тим, хто зацікавлений у поверненні,
– йдеться у супровідній записці до поправки.

За даними МВС Чехії, у країні наразі перебуває 360 900 українських біженців. Переважна більшість із них жінки та діти. Всі вони мають візи тимчасового захисту.

Ірландія готова платити українцям за повернення додому

Уряд Ірландії розглядає варіанти фінансового заохочення для тих українців, які готові повертатися. Для багатьох біженців повернення додому може бути непростим: як економічно, так і психологічно. Тому влада країни розмірковує, як можна мотивувати українців покинути Ірландію.

Одне з можливих рішень – продовжити фінансову підтримку біженців після добровільного повернення до України. Поки такий варіант існує лише на рівні ідеї.