Досвідчені цифрові кочівники поділились своїми секретами щодо того, в яких країнах їм живеться та працюється найкомфортніше. Про життя в постійному русі та найкращі напрямки для віддаленої роботи – читайте далі.
Цікаво Нові правила для водіїв у Польщі: за що українці можуть отримати штраф
Вони живуть в подорожах
Експерти платформи Flatio, яка займається орендою нерухомості, опитали 1 200 цифрових кочівників різного віку, статі та національності про їхні улюблені напрямки в світі.
Більшість з опитаних виявилися родом із США (37%), чимало з Великої Британії (12%) та Німеччини (5%). Понад половина з них мають від 30 до 39 років, а майже 23% – від 18 до 29 років. За статтю респонденти розділились майже порівну.
Ким вони працюють та скільки заробляють
Трохи більше третини серед учасників опитування є фрілансерами, інші ж віддалено працюють повний робочий день або мають власний бізнес. Цифрові кочівники переважно мають роботу в інформаційних технологіях, ЗМІ, рекламі, маркетингу, сфері розваг та мистецтві.
Більшість опитаних запевняють: для того, щоб стати цифровим кочівником, потрібно заробляти від 3 000 євро на місяць. Це комфортна сума для життя у багатьох країнах світу. Також учасники дослідження підтвердили, що сплачуються податки у своїй рідній країні.
Як цифрові кочівники обирають напрямки
Найважливішим критерієм при виборі пункту призначення цифрові кочівники назвали вартість життя в країні. Майже половина респондентів поставили цей пункт на перше місце. Також вони враховують безпеку, якість інтернету та медичних послуг.
Які найпопулярніші країни для цифрових кочівників
Португалія є найпоширенішим місцем для тих, хто працює віддалено. За нею йдуть Таїланд, Іспанія та Аргентина. Серед наступних напрямків, які планують відвідати опитані цифрові кочівники, звучали Бразилія, Мадейра, Шрі-Ланка і знову Іспанія.
10 найпопулярніших напрямків для віддаленої роботи:
- Португалія
- Таїланд
- Іспанія
- Аргентина
- Бразилія
- Шрі-Ланка
- Хорватія
- Чорногорія
- Колумбія
- Коста-Ріка