Про це каже директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова. Вона розповіла, скільки українок повернеться додому.

Читайте також Працевлаштування в Естонії: майже 45% українців змогли знайти роботу

Скільки українок повернеться додому

За кордон поїхали переважно ті жінки, які впевнені у своїх силах, можуть там пристосуватися, зокрема знайти роботу. Це вже зробили третина жінок, які поїхали за кордон через повномасштабне вторгнення.

Ризик, що вони не повернуться є, і високий. Населення Європи старіє, а отже, старіє і робоча сила. У Європі багато країн потерпають від браку цієї сили. Чому б їм не адаптувати для цього українських жінок? Ми європейці, християни, нас легко адаптувати до того способу життя,
– пояснює Лібанова.

Науковиця висловила надії, що після війни повернеться половина українців, які зараз перебувають за кордоном.

Українцям, які хочуть повернутися в Україну, платять: які країни

Через півтора року після початку повномасштабної війни країни, які прийняли українських біженців, готові підтримати українців у прагненні повернутися додому. Зокрема, таке пропонують:

  • Швейцарія виплатить українцям 500 швейцарських франків для дорослих (20 420 гривень) та 250 швейцарських франків для неповнолітніх (10 210 гривень);
  • Ірландський уряд планує виплачувати допомогу українцям, щоб змотивувати їх повернутися додому.
  • Норвегія виплатить 15 тисяч норвезьких крон готівкою (50 150 гривень), щоб повернутися додому та влаштуватись в Україні.