Цікаво, що найпопулярнішим серед іноземних працівників у Польщі є столичне Мазовецьке воєводство. Наступними в рейтингу зазначені Лодзьке і Великопольське воєводства. А от Свентокшиське воєводство є найменш популярним серед мігрантів.
Цікаво Знайшов щастя і здобув досвід за кордоном, а згодом повернувся на Батьківщину: історія українця
Громадяни яких країн їздять у Польщу на роботу
У республіці зазначають, що до пандемії COVID-19 працівників з України у Польщі було вдвічі більше. Так, у 2019 році у сусідній країні працювало два мільйони наших громадян, а зараз у Польщі їх близько одного мільйона.
Рекрутингові агенції б'ють на сполох: вакансій у Польщі для українців є майже на 50% більше, ніж охочих туди поїхати. Річ у тому, що брак робочої сили у Європі – явище поширене. Працівників бракує у Чехії, Німеччині, Скандинавії. Українці надають перевагу цим напрямкам через те, що там можна заробити більше, ніж у Польщі. Наприклад, якщо в Україні мінімальна заробітна плата становить близько 6 000 гривень (883 злотих), у Польщі – 2 800 тисячі злотих, то у Німеччині ця сума складає 1 536 євро (тобто, 7 041 злотого). Не дивно, що й самі поляки залюбки їздять у Німеччину на заробітки.
Цікаво, що багато українців по документах начебто працюють у Польщі, а насправді в цей час нелегально виконують роботу у Німеччині. Така практика зараз дуже поширена.
То хто ж замість українців їздить у Польщу на роботу? Експерт ринку праці Гжегож Куліш зазначає, що у статистиці переважають громадяни з таких країн:
- Індія;
- Узбекистан;
- Філіппіни.
Також останнім часом зросла кількість трудових мігрантів з Білорусі.
Проте, у Польщі наголошують на важливості для країни саме робітників з України. Мовляв, українці легко вивчають мову і добре себе зарекомендували. Саме тому польські роботодавці глибоко занепокоєні тим, що громадяни України дедалі менш охоче погоджуються на пропозиції роботи в республіці.