Аналогічне опитування, яке проводили до пандемії, показало, що взяти українців на роботу хотіла кожна десята польська компанія. Отже, попит на працівників з України у сусідній державі суттєво збільшився.

Цікаво Онлайн-перекази і безпека: як оцінити ризики при здійсненні транзакцій і запобігти їм

Як польські роботодавці ставляться до українців

Ситуація на польському ринку праці зазнала змін не лише через кадровий розрив, стверджують експерти. На результат впливає й позитивний досвід працевлаштування емігрантів з близького Сходу.

Дослідження Personnel Service показало, що польські роботодавці позитивно ставляться до українців. Кожен третій залишав хороший відгук. Якщо порівнювати із попереднім опитуванням, то цей показник покращився на 3%. Так, найбільше поляки цінують у працівниках з України їхню старанність і працьовитість (42%), а також здатність швидко вчитися або досвід роботи (32%).

Водночас 49% компаній у Польщі мають нейтральне ставлення до українців. І лише 8% роботодавців заявили про своє негативне чи упереджене ставлення.

Скільки українців працюють у Польщі

  • Нагадуємо, що станом на зараз в Польщі можуть перебувати близько 1,5 мільйона українців.
  • У першому півріччі цього року 1 870 387 громадян України емігрували до Польщі.
  • Кожен четвертий іммігрант у Польщі (26%) працює у будівельній галузі, а кожен п'ятий (20%) – знайшов роботу у промисловому секторі.