Зі збільшенням "мінімалки" зросли, відповідно, й ці виплати. 24 канал розповідає, що ще змінилося з 1 липня 2023 року у Польщі.

Читайте також Чи проти поляки, щоб українці залишилися в Польщі на роки: свіже опитування

Надбавка за роботу в нічний час

Працівнику, який виконує роботу в нічний час, передбачена надбавка до заробітної плати за кожну відпрацьовану годину.

Розмір такої надбавки повинен складати не менше 20% від мінімальної зарплати (роботодавець за бажанням може підняти ставку). Тобто 20% від 3 490 злотих брутто (мінімальна зарплата з 1 січня 2023 року).

Зарплата за вимушений простій

Така виплата належить працівникові за час невиконання роботи, якщо він був готовий до неї, але не виконував через різні перешкоди. Роботодавець виплатить за вимушений простій 60% щомісячної зарплати, оформивши її як відпустку.

Як правило, це відбувається в ситуаціях, коли точна сума зарплати не прописана в договорі. При цьому виплата за вимушений простій не повинна бути меншою мінімальної зарплати.

Виплата вихідної допомоги

Така компенсація належить працівникам, які були звільнені з роботи через незалежні від себе обставини (не через свою провину) Тобто, могли попасти під групове звільнення, або їхня посада могла бути ліквідована тощо. У таких випадках вихідна допомога виплачується в розмірі мінімум одно-, дво- або тримісячної зарплати, залежно від тривалості роботи на цій посаді.

Варто пам'ятати, що кінцева сума вихідної допомоги не може перевищувати 15 мінімальних зарплат. З 1 січня 2023 року – це 52 350 злотих брутто, а з 1 липня буде 54 000 злотих брутто.

Які виплати для працівників у Польщі зросли з 1 липня

Які виплати для працівників у Польщі зросли з 1 липня / Фото UnSplash

Розмір лікарняних

З 1 липня 2023 року у Польщі також зросла оплата лікарняних. У зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати нова мінімальна база допомоги у зв'язку з хворобою становитиме 3 106,44 злотих.

Лікарняний за перші 33 дні перебування виплачує роботодавець. Потім цей обов'язок переходить до ZUS (Служби соціального страхування). У людей старше 50 років це відбувається через 14 днів. Варто також зазначити, що допомога у зв'язку з хворобою може виплачуватися протягом максимум 182 днів. 270 днів у разі непрацездатності під час вагітності та у випадку осіб, хворих на туберкульоз.

Відшкодування за дискримінацію чи мобінг

Якщо хтось з працівників зазнає дискримінації на робочому місці чи стане жертвою мобінгу, то має право на отримання грошової компенсації в розмірі не нижче мінімальної зарплати. З 1 липня 2023 року – це 3 600 злотих брутто.