Польща є однією з країн, які прийняли найбільше українських біженців з лютого 2022 року. Зараз тут залишається близько мільйона людей з тимчасовим захистом: вони отримують всю необхідну допомогу та виплати. Більшість українців у Польщі інтегрувалися в місцевий ринок праці та віддали дітей до школи.
Читайте також У Польщі зросла мінімальна зарплата: скільки тепер можуть заробляти українці
Солідарність Польщі
Із травня 2022 року компанія Ipsos провела п'ять великих опитувань про ставлення поляків до українських біженців. Останнє дослідження показало, що більшість громадян Польщі все ж не проти, щоб українці залишалися в країні надовго. Проти цього – менше третини опитаних.
Мовою цифр:
62% поляків згодні із твердженням, що "для Польщі було б добре, якби українські біженці залишилися на багато років". Не погодилися з цим лише 27%.
Водночас аналогічні опитування Ipsos щодо мігрантів з інших країн показали, що поляки не такі прихильні до них, як до українців. Через біженців з Близького Сходу, Африки та Азії поляки відчувають тривогу, страх і гнів (43%), тоді як нормально сприймають їх 34% респондентів.
Коли українці готові повернутися
Раніше експерти дізналися про причини, які можуть мотивувати українців повернутися додому з Польщі. Серед основних чинників – безпековий та цивілізаційний вибір держави. 57% вказали на очікуване членство України в ЄС. І ще 47% – в НАТО.
Ще одним важливим фактором є економічна ситуація. 54% українців відповіли, що їх мотивує повернутись підвищення зарплати та поліпшення умов праці.
57% опитаних українців готові повернутися задля возз'єднання з родиною, яка залишилась в Україні.