Київський міжнародний інститут соціології провів опитування серед українців, які наразі перебувають у Німеччині, Польщі та Чехії. Варто зауважити, що саме ці країни від 24 лютого 2022 року прийняли найбільше біженців.
Зверніть увагу Не Польща: тисячі українців раптом виїжджають з однієї з країн ЄС
Що показали результати опитування
У КМІС зауважили, що більшість українців (66%) – скоріше або повністю задоволені тими умовами, які отримали у країнах ЄС. Тим часом 26% респондентів поскаржилися на життя у Німеччині, Польщі та Чехії та заявили, що незадоволені своєю сьогоднішньою реальністю.
Станом на весну 2024 року вже 7% біженців отримали громадянство іншої країни, ще 12% – чекають розгляд заявок. Окрім того, 45% наразі не подали документів, однак у перспективі хотіли б отримати громадянство іншої країни.
Повертатися в Україну біженці планують за таких умов:
- нормальна робота критичної інфраструктури;
- безпека у рідному населеному пункті;
- збережне житло;
- завершення повномасштабної війни Росії з Україною.
На основі цього можна спрогнозувати, скільки українців планують повернутися додому. Мовиться лише про 50% респондентів (та й це – оптимістичний сценарій).
Відповідно до такого підходу рівно половина респондентів (50%) є тими, хто більш імовірно може повернутися в Україну. Проте враховуючи відповіді респондентів на запитання далі щодо інтересу до України, зазначена оцінка скоріше є оптимістичним сценарієм у поточних умовах,
– заявили у КМІС.
Україна намагатиметься повернути молодь
Станом на травень 2024 року за кордоном перебуває близько 2 мільйонів української молоді. Матвій Бідний – тимчасовий виконувач обов'язків міністра молоді та спорту – розповів, що Україна робитиме усе, аби вони самі захотіли повернутися. Україна докладе зусиль, аби молодь мала мрію про повернення додому й побудову свого майбутнього там. Зокрема, для цього створюватимуть різноманітні програми.