Сьогодні сервіс TransferGo поспілкувався з Мар'яною Леус, яка вже майже півтора року проживає в Португалії. Найважливішою подією для жінки за цей час стало народження донечки. Як живуть українці в Португалії і яке ставлення до вагітних в цій країні – розповідаємо у матеріалі.

Читайте також Оренда житла в Німеччині: все про особливості пошуку та вартість

Життя в мирній Україні

Мар'яна народилась у Хмельницькому, й здобула освіту в Національному Університеті "Острозька Академія" зі спеціальності перекладач та педагог з англійської та німецької мови. 15 років життя жінка присвятила танцювальній діяльності: керувала танцювальним центром у Хмельницькому та пізніше у Києві, очолювала громадську організацію, яка проводила по всій Україні танцювальні фестивалі.

У 2020 році COVID-19 змусив її шукати нові шляхи розвитку та заробітку. Тоді Мар'яна опанувала професію інтернет-маркетолога та почала працювати в рекламній агенції в Києві.

Мар'яна, яка влаштовує своє життя в Португалії

Мар'яна, яка влаштовує своє життя в Португалії / Фото з особистого архіву Мар'яни

Якими були перші враження після переїзду в Португалію?

Українка вирішила переїхати в Португалію не випадково – тут багато років живуть її мати та брат. Але все ж перший час було не просто, особливо коли Мар'яна дізналася, що вагітна. Крім того, перша дитина жінки з особливостями розвитку, тому треба було з'ясувати багато питань з цього приводу. Що робити далі? Яке будувати майбутнє та де?

Пам'ятаю, що я критикувала все, що мене оточувало, особливо ці процедури з документами і медициною. Перше, що сподобалося, це якість продуктів. Вони тут високої якості, і ми просто налітали на все, особливо фрукти,
– ділиться Мар'яна своїми враженнями від перших тижнів життя в Португалії.

Жінка швидко знайшла роботу – маркетолог в португальській компанії, засновником якої є українці. Також в неї є клієнти з України, Іспанії, США. Як інтернет-маркетолог Мар'яна розміщує рекламу у Google, Facebook, розробляє контент-плани для соцмереж, продюсує експертні акаунти та блоги.

Про вагітність та пологи в цій країні

Португальці дуже дбайливо ставляться до жінок при надії та приділяють їм багато уваги. Загальна практика медичного супроводження вагітності: не застосовувати медикаментів, якщо є така можливість. Тобто, якщо жінка почуває себе добре, то можуть виписати лише вітаміни.

Аналізи для вагітних за напрямом лікаря – безплатні, навіть, якщо вони робляться в приватних лабораторіях. До слова, пологи також безкоштовні.

Мар'яна з дітками

Мар'яна з дітками / Фото з особистого архіву Мар'яни

За словами жінки, коли відійшли води, вона лежала добу з датчиками на животі: відстежували рух плода та скорочення матки. У Мар'яни довго не було стабільних перейм, але стимуляцію не робили, й запевнювали, що народить сама. А згодом через часті й сильні перейми, їй без додаткової оплати запропонували епідуральну анестезію.

У лікарні новонародженій донечці провели повне обстеження. Малечі перевірили слух, зір, рівень кисню в легенях, роботу серця. Коли вона сильно плакала, то навіть зробити перевірку рівень адреналіну, щоб зрозуміти, чи не болить щось у неї.

Зауважте Збільшена мінімалка і не тільки: що змінилося у Польщі з липня 2023 року

В Португалії дуже цінують дітей. Тут жінки з юнацтва приймають протизаплідні засоби та потім їм складніше завагітніти. Тому до вагітних та дітей особливе ставлення, зокрема до питань безпеки.

Наприклад, в лікарні при народженні на немовля одягають браслет. Якщо дитина залишить територію відділення, або якщо навіть підійти з немовлям до вікон або дверей – на браслеті спрацьовує сигналізація. Крім того, дитину не випишуть з лікарні, якщо у батьків не буде автокрісла.

Українка розповіла про пологи в Португалії

Українка розповіла про пологи в Португалії / Фото з особистого архіву Мар'яни

Українці в Португалії: поради та корисні ресурси

Тим, хто планує їхати в Португалію, Мар'яна рекомендує звернути уваги на такі моменти:

  • Вчіть португальську мову та, бажано, завчасно. Намагайтесь якомога частіше говорити, аби попрактикуватись. Португальська тут дуже потрібна.
  • В Португалії життя тече неспішно. Це також стосується офіційних справ. Тому, якщо вам треба розв'язати якісь питання, врахуйте, що на це піде час. Терміново нічого зробити не можна. Але треба підкреслити, що в реалізації законних прав вам точно не відмовлять.
  • Якщо щось не зрозуміло, або треба більш детально дізнатися, не соромтесь ставити питання службовцям та менеджерам. Вас не відпустять доти, доки не розв'яжете свої проблеми.
  • Пам'ятайте, що португальці дуже цінують все національне: традиції, кухню, історію, пісні, танці, архітектуру та дизайн.

В цих телеграм-каналах українці, зокрема з дітьми, можуть знайти корисну інформацію:

Тепер ви знаєте цікаві факти про те, як живуть українці в Португалії, а більше про особливості життя в цій країні – читайте за посиланням.