Проте, якщо ви ознайомлені з ситуацією на ринку нерухомості у цій країні і можете порозумітися з орендодавцями, то пошук помешкання може бути успішним. Міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo розповідає найважливіші нюанси оренди житла в Німеччині.
Читайте також Збільшена мінімалка і не тільки: що змінилося у Польщі з липня 2023 року
Що потрібно знати про оренду житла в Німеччині?
У Німеччині законодавство більше орієнтовано на орендарів, тому орендодавці дуже прискіпливо вибирають людей, яким здаватимуть квартиру. Орендувати квартиру на один місяць – не вийде, більшою популярністю користується довгострокова оренда. Її вартість складається із щомісячного платежу (Kaltmiete) і передплати за комунальні послуги (Nebenkosten).
При цьому для короткострокової оренди існують мебльовані квартири – наприклад, Airbnb, для туристів та відрядження, де вказується ціна за день чи тиждень. Всі інші варіанти здаються порожніми без меблів, для довгострокової оренди.
Переглядаючи оголошення, ви можете зустріти різні назви, котрі описують тип квартири. Найпоширенішими є:
- Maisonette-Wohnung – двоповерхова квартира, антресоль;
- Souterrainwohnung – підвал, квартира в переобладнаному підвалі;
- Penthouse-Wohnung – квартира на верхньому поверсі будинку;
- Loftwohnung – великі та просторі апартаменти з відкритим простором;
- Appartement – студія або невелика квартира;
- Einliegerwohnung – добудова;
- Altbauwohnung – квартира в старому будинку.
Договір про оренду
Цей документ тут є обов'язковим. У договорі потрібно вказати розмір оплати за помешкання, деталі щодо розрахунку за комунальні послуги, інформацію щодо додаткових витрат, якщо такі є, про розмір застави тощо.
Крім договору, при оренді квартири в Німеччині слід скласти і протокол здачі квартири. Він повинен містити всю інформацію про поточний стан квартири та її оснащення. Цей документ необхідний, якщо ви не хочете згодом мати проблеми з поверненням завдатку. Врахуйте, що при виїзді з житла ви маєте залишити його у тому ж стані, що був при поселенні.
Що слід вказувати у договорі про оренду житла в Німеччині / Фото UnSplash
Скорочення в оголошеннях: що означають
Скорочення під час подачі оголошень раніше використовувались для економії друкованих площ у газетах, але згодом ця традиція перебралася і в інтернет. Так, усі житлові об'єкти в німецьких оголошеннях поділяються на квартири (Wohnung) та будинки (Haus). Площа приміщення вказується у квадратних метрах зі скороченням Wfl. Кількість кімнат позначається цифрою та літерами Z чи Zi. Наприклад, 1Z – однокімнатна квартира у Німеччині, 3Zi – трикімнатна.
Також використовують й інші скорочення: кухня (К), ванна (В), тераса (Т), тераса на даху (DT), спальня (SZ), балкон (BLK), душ (D), комора (AK або AR), додатковий туалет (GWC), веранда (WG) тощо.
Врахуйте і той факт, що нумерація поверхів у німецьких будинках ведеться з нульового і позначається він як 0 чи EG. ETG та цифра перед скороченням означає номер поверху. KG – цоколь чи підвал, EG – перший наземний поверх, OG – верхній поверх багатоквартирного будинку, а DG – горище або квартира під самим дахом.
Зауважте В яких випадках українці можуть змінити місце проживання у Німеччині
Вартість оренди та додаткові витрати
Винайм квартир у Німеччині є набагато популярнішою, ніж купівля. Більшість німців також живе на орендованих квартирах. Тому і ціни на здачу нерухомості різні, все залежить від міста та району.
Так, середня вартість оренди однокімнатної квартири у великих містах Німеччини приблизно такі:
- в центрі міста – 854 євро;
- за межами центру міста – 627 євро;
- в комунальній квартирі – 450 євро.
Це середні ціни, але в окремих випадках вартість може бути значно вищою. Наприклад, оренда 1-кімнатної квартири в Мюнхені обійдеться від 1 023 євро у віддалених районах і до 1 366 євро в центрі міста, тоді як у Берліні – від 907 євро і до 1 331 євро.
Орендуючи квартиру, звертайте увагу на те, хто пропонує вам її: власник чи агент з нерухомості. В залежності від цього ціни можуть варіюватися.
Слід зауважити, що у цій країні за оренду вносять заставу у розмірі 2 – 3 місячних платежів. Орендодавець використовує цей депозит для покриття будь-якої можливої шкоди, завдаток повертається.
Особливості оренди житла у Німеччині / Фото UnSplash
Окрім орендної плати, необхідно сплачувати комунальні послуги (вивезення сміття, електроенергія, опалення та вода) та податки на телебачення й радіо (Rundfunkbeitrag). Середня вартість комунальних послуг за квартиру площею 85 квадратів становить 246 євро на місяць.
Перелік сайтів для оренди житла в Німеччині
За допомогою цих сайтів можна легко та зручно знайти житло, що здається в оренду з усією детальною інформацією та фото, а також сконтактувати з орендодавцями:
- Wohnungsboerse.net – сервіс, в якому можна створювати власний профіль з описом необхідного вам дому. В профілях часто вказують чи є діти або тварини, які особливі умови необхідні та багато іншого.
- Immobilienscout24.de – на сайті можна знайти квартиру або створити свій профіль і орендодавець сам запропонує вам житло. Фільтрувати пропозиції можна за ціною, площею чи кількістю кімнат.
- Immowelt.de – квартири та будинки у великих містах Німеччини без комісії для рієлторів.
- Immonet.de – користувачі можуть розрахувати приблизну вартість житла в спеціальному калькуляторі, переглянути відеоекскурсію будинком та прочитати відгуки від людей, які вже знімали той чи інший дім.
- Wg-gesucht.de – один з найбільших сервісів для пошуку житла в Німеччині. Можна знайти квартиру та написати запит на пошук житла з усіма необхідними характеристиками.
- Tempoflat.de – сервіс для оренди житла у великих містах Німеччини. Є інтерактивна карта для пошуку пропозицій оренди поблизу.
- Unterkunft-ukraine.de – сайт на якому українські переселенці можуть знайти тимчасове безплатне житло.
- Wunderflats – ще один портал для пошуку тимчасового житла для українців. Наявні як платні пропозиції, так і повністю безплатні.
- Nena-apartments.de – оренда житла в хостелі. В апартаментах є власна міні-кухні, вся необхідна інфраструктура поблизу, безплатний інтернет, рушники та постільна білизна.
- Help.tasso – оренда житла для людей з домашніми улюбленцями. Необхідно заповнити анкету про себе та тваринок і чекати поки орендодавці самі з вами зв’яжуться.