Німеччина – одна з найпопулярніших країн серед переселенців. Станом на весну 2024 року там зареєструвалися вже понад 1,6 мільйона українців. Одним з найгарячіших питань для них є оренда комфортного та бюджетного помешкання. Водночас у квітні цього року у деяких федеральних землях Німеччини попит суттєво перевищив пропозицію, що ще більше вплинуло на здорожчання квадратних метрів.
Зверніть увагу Чехія може змінити статус для українців: ключові деталі, які варто знати
Попри це людей закликають зберігати оптимізм: орендувати квартиру або будинок у Німеччині – досі реально. Міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo розібрався, що варто знати, аби пошук помешкання був легким та спокійним процесом.
Скільки коштує орендувати помешкання у Німеччині
Німеччина не є однією з найдорожчих країн ЄС. Водночас розраховувати на доступні ціни теж не варто. Це стосується усіх типів послуг, зокрема оренди житла.
Загалом експерти рекомендують знайти помешкання ще до переїзду, аби, опинившись на території Німеччини, почуватися впевнено. Найдешевше орендувати помешкання у сільській місцевості. Водночас більшість українців їдуть все-таки у великі міста країни, адже там найреальніше знайти роботу.
Експерти упродовж трьох років проводили дослідження, аби з'ясувати, де ж насправді найдорожче та найдешевше орендувати помешкання у Німеччині. Результат – неабияк здивував.
Найдорожчим виявився не Берлін (столиця), а Мюнхен. Столиця Баварії цілий рік приваблює мільйони туристів, а Октоберфест, який щороку відбувається у місті, – одна з найпопулярніших подій на території Європи. "Кусається" ціна на помешкання й у передмісті Мюнхена. Однак у бочці дьогтю є й ложка межу: Мюнхен – один з лідерів за кількістю відкритих вакансій. Окрім того, саме столиця Баварії славиться найвищими на території Німеччини зарплатами.
Також дуже дорого орендувати помешкання у:
- Франкфурті;
- Штутгарті.
Тим часом відносно бюджетне помешкання можна знайти у федеральних землях Тюринґія та Саксонія.
Загалом середні ціни на помешкання у Німеччині такі:
- квартира-студія у межах великого міста обійдеться у 650 – 1500 євро + комунальні послуги;
- квартира-студія поза межами міста: 510 – 930 євро + комунальні послуги;
- квартира зі спальнею у межах великого міста: 830 – 1800 євро + комунальні послуги;
- квартира зі спальнею поза межами міста: 650 – 1300 євро + комунальні послуги;
- двокімнатна квартира: 1100 – 2400 євро + комунальні послуги.
Далі оренда помешкання виходить за межі бюджетного сегмента й стартує від 1200 – 1300 євро + комунальні послуги.
Окрім того, людина, яка орендує помешкання, може отримати знижку до 30%, якщо виявить у квартирі певний дефект. На зниження орендної плати можна претендувати на той період, поки його не усунуть.
Найважливіше – обрати справді комфортний для себе варіант / Unsplash
Де шукати помешкання у Німеччині
Варто зауважити, що у Німеччині – одній з найбільш заселених країн у ЄС – 24 на 7 триває полювання за вільними квартирами. Навіть місцевим жителям не так вже й просто орендувати ідеальне для себе помешкання. Тому шукачам житла рекомендують постійно моніторити спеціалізовані сайти. Серед них:
- ImmobilienScout24,
- WG-Gesucht,
- Immonet,
- ImmoWelt,
- eBay Kleinanzeigen,
- HomeCompany.
Також гарним варіантом для пошуку є українські спільноти у соцмережах. Фактично це те саме сарафанне радіо, тільки перенесене у віртуальну площину. Окрім того, якщо самостійно орендувати помешкання дорого, можна спробувати знайти компанію для підселення.
Ще один варіант – купувати друковані періодичні видання, де публікують квартирні оголошення. Звичайно, сподіватися лише на це – аж надто оптимістично. Однак іноді це може спрацювати за принципом "шукав мідь, знайшов золото". Водночас з місцевими маклерами варто бути вкрай обережними.
До яких додаткових витрат варто готуватися
Перша додаткова витрата, про яку варто пам'ятати при оренді житла у Німеччині, – це застава, що покриває шкоду, завдану майну. Її сума зазвичай дорівнює 1 – 3 місяцям проживання у квартирі. Наприклад, якщо місячна сплата за житло становить 1 000 євро, застава буде варіюватися від 1 000 до 3 000 євро.
Якщо ж після виїзду орендарів власник житла не фіксує серйозних пошкоджень, застава повертається. Проте варто враховувати, що грошові операції в Німеччині займають дещо більше часу. Тож часто кошти повертаються в середньому через 4 місяці з моменту закінчення терміну оренди.
За телебачення потрібно платити додатково / Unsplash
Важливо також, що за комунальні послуги люди, які орендують квартири, сплачують окремо. Окрім того, варто бути морально та матеріально готовими до податків на телебачення й радіо. Зазвичай їх потрібно додавати у свій бюджет, незалежно від того, чи хтось користується послугами. Так держава підтримує суспільне мовлення.
Важливо також, що за комунальні послуги люди, які орендують квартири, сплачують окремо. Окрім того, варто бути морально та матеріально готовими до податків на телебачення й радіо. Зазвичай їх потрібно додавати у свій бюджет, незалежно від того, чи хтось користується послугами. Так держава підтримує суспільне мовлення.
Як заселитися з домашнім улюбленцем
Зазвичай питання домашніх улюбленців прописується в орендному договорі. Якщо ж ні, квартирант може придбати собі маленьких тваринок як-от шиншил або хом'яків. Тим часом появу у квартирі собаки або котика доведеться обговорити з власником.
Питання домашнього улюбленця доведеться обговорювати завчасно / Unsplash
Попри численні нюанси, українці продовжують обирати Німеччину як країну для тривалого проживання. Зазвичай більшість з них оцінюють свій досвід як позитивний. Зрештою, все вдасться: зокрема, й орендувати комфортне для себе помешкання. Головне – не здаватися та не панікувати.