Через географічне положення Іспанії та спекотний клімат, робота в цій країні має певні відмінності.

Важливо Не Польщею єдиною: як змінюються тренди трудової міграції серед українців

Ні для кого не секрет, що спосіб життя будь-якого народу безпосередньо пов'язаний з кліматичними особливостями в місці його проживання. Саме через жаркий клімат, нещадно палюче сонце та гарячі вітри й виникло в Іспанії таке явище, як сієста.

Кількагодинна сієста

Сієста – це ні що інше, як обідня перерва, що передбачає і післяобідній відпочинок. Природа нагородила Іспанію такою пекучою спекою, що будь-яка праця в післяобідній час стає просто неможливою. Погодьтеся, що збирати апельсини, працювати в саду або ж обробляти посіви при температурі повітря вище +40 градусів в тіні не тільки не продуктивно, але і небезпечно для життя.

Саме тому в години, коли сонце припікає особливо люто, місцеві жителі вдаються до відпочинку за щільно зачиненими дверима та опущеними шторами, щоб ввечері знову приступити до роботи. Сієста є практично в усіх регіонах Іспанії. Зазвичай вона триває з 14:00 до 17:00. У цей час кав'ярні, магазини й навіть банки та державні установи закриваються.

14 зарплат на рік

Іспанські роботодавці інколи виплачують своїм працівникам не 12, а 14 зарплат. Це відбувається двічі на рік:

  • у грудні перед святами,
  • в липні, тому що це період відпусток.

Але, на жаль, така практика поширена не всюди. До того ж немає ніяких законодавчих підстав вимагати від роботодавця 2 додаткові зарплати. Простіше кажучи, 14 зарплат на рік – це не обов'язок, а лише рішення роботодавця.

До слова, мінімальна заробітна плата в Іспанії становить 1108 євро брутто, тобто без вирахування податків та утримань. Якщо перевести це у гривні, ми отримаємо приблизно 33500 гривень. Заробіток у цій країні не слід порівнювати з заробітками у Німеччині, Нідерландах чи країнах Скандинавії. Але все одно ми говоримо про набагато вищі зарплати ніж в Україні.