Через відсутність уніфікованих процедур пасажири проводять в аеропортах на півтори години більше, ніж раніше. Група асоціацій цивільної авіації в Європі вже написала листа керівникам держав та урядів ЄС зі скаргою щодо відсутності координації та контролю.

Дізнавайтеся також Четверо друзів-мігрантів і бажання глобальних змін: як народжуються великі міжнародні компанії

Яка ситуація в аеропортах

Неймовірні черги та збільшений вп'ятеро час реєстрації – так описують ситуацію в аеропортах ті, хто намагалися здійснити подорож з COVID-паспортами. Багато правил є суперечливими, що викликає розгубленість як у мандрівників, так і в працівників аеропортів. Так, у деяких країнах форми з персональними даними потрібно заповнювати в Інтернеті, а в інших – на папері. Також іноді в аеропортах все ще відсутні пристрої для зчитування цифрових кодів.

Міжнародні організації, що об'єднують авіакомпанії та аеропорти, критикують той факт, що серед 27 країн Європейського Союзу існує щонайменше 10 різних способів перевірити той самий цифровий сертифікат COVID.

Поки що Міжнародна рада аеропортів, Асоціація авіакомпаній європейських регіонів та Міжнародна асоціація повітряного транспорту чекають реакції на свій лист. Вони сподіваються на те, що автоматизація процесів допоможе покращити ситуацію в аеропортах. Інакше, якщо кількість пасажирів зросте до показників 2019 року, хаосу не уникнути.