До переліку приєдналося і португальське місто Пеніш. Влада прийняла рішення про податок для туристів. Ідею вже схвалили й передали на розгляд до Муніципальних зборів.

Читайте також "Єллоустоун для Європи": у Румунії створюють найбільший заповідник дикої природи

У португальському Пеніші запроваджують податок для туристів

Влада Пеніше зазначила, що в останні роки кількість відвідувачів значно збільшилася, що є причиною запровадження туристичного податку.

Муніципалітет вважає, що принцип справедливого розподілу суспільних витрат вимагає, щоб операційні витрати, понесені при створенні комунальних послуг для туристів, розподілялися в пропорції, в якій вони отримують вигоду від цих туристів, а не від населення.

Так, новий податок, якщо його ухвалять, діятиме на проживання. Туристам, які зупиняються в готелях, хостелах, будинках, кемпінгах та інших офіційних місцях, доведеться додатково сплачувати 1 євро на день. Схожі правила вже діють в Алгарві, але там ставка вища – 2 євро.

Влада сподівається, що податок допоможе впоратися з овертуризмом у регіоні та дозволить зібрати гроші на розвиток туристичних об'єктів.

У португальському Пеніші вирішили запровадити податок для туристів

У португальському Пеніші вирішили запровадити податок для туристів​ / Фото UnSplash

До слова, раніше муніципалітети Португалії, які запровадили туристичний податок, загалом отримали 21,4 мільйона євро доходу протягом чотирьох місяців, починаючи з січня до кінця квітня цього року. З цієї суми лише Лісабон зібрав 13,6 мільйона євро податків.

Португалія продовжила тимчасовий захист для українців

Українці в Португалії можуть залишатися під тимчасовим захистом ще на 6 місяців довше. Країна вирішила пролонгувати термін дії дозволів до 24 березня 2024 року. Скільки українців знайшли притулок у Португалії та в яких містах їх найбільше – за посиланням.