Метою цієї природоохоронної діяльності є захист різноманітної дикої природи, що населяє територію, одночасно сприяючи розвитку туризму та приносячи користь сусіднім громадам. "Європейський Єллоустоун" з'явиться на схилах гірського масиву в Трансильванії.

Читайте також В Анталії взялися розвивати дайвінг-туризм: які локації приваблюють найбільше

У Румунії створюють найбільший в Європі заповідник

Область Трансільванії, на південному краю Карпатських гір, є одним з найдикіших місць Європи. Ця місцевість є місцем для безлічі дивовижних істот, зокрема величних бурих ведмедів, невловних вовків і непомітних рисей, які вільно перетинають густі ліси, що прикрашають її схили.

Крім того, у цій святині природи сталася важлива подія, коли зубри знову вийшли туди в рамках роботи Фонду збереження Карпат після великої перерви у два століття.

На територіях заповідника чимало диких тварин, зокрема рисей

На територіях заповідника чимало диких тварин, зокрема рисей / Фото Dan Dinu

Цей амбітний проєкт, задуманий як "Європейський Єллоустонський парк", має на меті захистити багату екосистему регіону та забезпечити її тривалу життєздатність.

Ідея полягає в тому, щоб створити парк, який не лише захищатиме ліси та дику природу, а й підтримуватиме місцеві громади в екотуризмі та бізнесі, що сприятиме розвитку природи,
— йдеться у повідомленні.

Зазначимо, у Румунії понад 6 мільйонів гектарів лісу, значна частина якого все ще є "незайманими" територіями без людських поселень. Там розташовані деякі з небагатьох видів лісів, що залишилися в Європі. Але незаконна вирубка знищила величезні масиви лісу, і нищення продовжується.

Екоактивісти намагаються зупинити вирубку лісу

Екоактивісти намагаються зупинити вирубку лісу / Фото Calin Serban

Саме тому біологи-засновники FCC Крістоф і Барбара Промбергер, команда філантропів і захисників природи збирали кошти для купівлі лісів, щоб припинити вирубку, а також купували території для відновлення лісів.