Мета виставки, за словами куратора та туніського візуального художника Ваді Мхірі (Wadi Mhiri), полягає у забезпеченні культурного обміну між молодими митцями Європи та Близького Сходу.

Актуально Миттєво надіслати кошти до свят рідним з-за кордону: як це стало можливим

Про участь українки у виставці картин в Тунісі

У той час, коли більшість західних країн закривають свої кордони для іноземців, обираючи безпеку, 18 молодих художників вирішили віртуально подорожувати світом і "заселяти його" не власною присутністю, а духовними та структурними цінностями,
– прокоментував подію Ваді Мхірі.

Куратор додав, що мистецтвознавці та організатори виставки щороку відбирають кращі роботи молодих майстрів. Шукають таланти, спроможні показати тенденції у розвитку мистецтва, взаємодію різних шкіл живопису. Цього року відбір пройшла й представниця з України.

У Ярослави Бєлозор класична манера письма. Та куратори відзначили її любов до масляного живопису мастихіном та пензлями, портретів та пейзажів. Цікаво, що художниця вже два роки живе у Єгипті, де надихається місцевим колоритом.

На мій погляд, у єгипетській та українській культурах та місцевій символіці є багато спільного. Наприклад символи, які зустрічаються у вишивці та розписах хною. Мені подобається відстежувати збіги та загальні риси таких різних культур,
– зазначає Ярослава.

Художниця стверджує, що еміграція у теплі краї надихнула її активніше зайнятися енергетичним живописом, йогою та медитацією. Відтак, це відбивається на її творчості. Саме ця особливість й привернула увагу кураторів до робіт українки.

На урочистому відкритті виставки побували українські дипломати та члени української діаспори у Тунісі. Зокрема, посол України в Туніській Республіці Володимир Хоманець висловився про те, що Туніс має величезну історичну та культурну спадщину та здатний дати потужний творчий потенціал будь-якому діячеві мистецтва. На його думку, чудово, що на цій виставці молоді художники можуть обмінятися досвідом. Також він закликав інших митців з України брати приклад з Ярослави Бєлозор та приєднуватися до міжнародних мистецьких подій та зауважив, що посольство підтримуватиме всі ініціативи творчих діячів з України, спрямовані на співпрацю зі своїми колегами з Тунісу.

У столиці Тунісу на виставці представили картини української художниці з Чернігова / Фото "Укрінформ"