Наші земляки рідше обирають Угорщину країною для працевлаштування, зокрема через те, що угорська мова постійно очолює рейтинги найскладніших для вивчення іноземцями. За офіційними даними, кількість українців, які мали дозвіл на проживання в Угорщині у 2021 році, становить всього 58 944 осіб.
Читайте також Як іммігрувати до Чехії: 5 легальних способів, доступних українцям
Для тих, хто не боїться мовного бар'єру, Закордон 24 спільно з TransferGo розповідає про найпопулярніші вакансії, умови працевлаштування, пошук роботи і зарплати у країні.
Умови роботи в Угорщині
Угорщина вирізняється толерантним і доброзичливим ставленням до іноземців, тож українцям можна відносно легко адаптуватись до місцевого середовища. Однак варто врахувати, що для того, щоб знайти справді високооплачувану роботу, необхідно володіти угорською або англійською мовою щонайменше на розмовному рівні.
Закони країни передбачають, що роботодавці повинні надавати пріоритет при працевлаштуванні громадянам країни. Проте конкуренція робочої сили на ринку праці Угорщини набагато нижча, ніж у сусідніх Чехії чи Польщі, і не є надто жорсткою.
Для того, щоб офіційно працевлаштуватись в Угорщині, українцю необхідно оформити робочу візу. Додамо, що між Україною і Угорщиною підписана двостороння угода, котра передбачає визнання українських документів про освіту (атестата про середню освіту, диплома бакалавра або магістра тощо).
Усі, хто працює або здійснює підприємницьку діяльність на території Угорщини, повинні сплачувати податок на прибуток. Станом на початок 2022 року, його ставка складає 10% з доходу, якщо річний заробіток не перевищує 500 мільйонів форинтів. Якщо ж сума вища, то ставка податку зростає до 19%.
Цікаво Народження та виховання дитини в Польщі: українка поділилася досвідом і дала корисні поради
Зарплата
Середня зарплата в Угорщині станом на серпень 2021 року становила 414 362 форинти (близько 1 190 євро). Іноземцю без значної фахової підготовки тут реально заробляти від 600 до близько 1 000 євро на місяць. Майстри своєї справи, однак без великого досвіду роботи, можуть отримувати у середньому близько 1 400 євро.
При цьому мінімальна зарплата у першому кварталі 2022 року у країні становить 200 тисяч форинтів (близько 565 євро) на місяць. Додамо, що в Угорщині також існує окремо встановлена мінімальна зарплата для "фахових" працівників, що не типово для країн Європейського Союзу. Вона складає 260 тисяч форинтів або близько 735 євро.
Рівень зарплати, звісно ж, значною мірою залежить від регіону працевлаштування, кваліфікації і галузі діяльності.
Найпопулярніші вакансії
Найпопулярніші вакансії в Угорщині у 2022 році такі:
- лікарі (хірурги, стоматологи);
- водії (таксі і громадський транспорт);
- кухарі;
- екскурсоводи;
- продавці;
- інженери (електрики, будівельники);
- зварювальники.
Серед найбільш затребуваних спеціалістів можна виокремити:
- IT-фахівців;
- інженерів;
- електриків;
- механіків;
- будівельників;
- фахівців з хімічного виробництва;
- менеджерів;
- маркетологів;
- фінансистів;
- лікарів і фармацевтів.
Крім того, в Угорщині шукають науковців, викладачів, домашніх помічників, доглядальників за людьми похилого віку та спеціалістів у галузі сільського господарства. Високі шанси отримати роботу мають також спеціалісти у галузях туризму, бухгалтерії, торгівлі, енергетики і нафтового бізнесу.
Пошук роботи в Угорщині
В Угорщині, як і в багатьох інших країнах, найлегше знайти вакансію на місці, або ж за рекомендаціями друзів і знайомих. Оскільки оголошень на сайтах і в газетах публікується не дуже багато, то краще все ж розвідати ситуацію на ринку праці самостійно.
Якщо ж такої можливості немає, найпопулярнішими онлайн-ресурсами для пошуку роботи в Угорщині є:
- workania.hu;
- cvonline.hu;
- hu.indeed.com;
- jobmonitor.hu;
- profession.hu.
Крім того, для надійного пошуку вакансії в Угорщині можна звернутись до державної служби з працевлаштування (Public Employment Service). У служби зібрано найширший список вакансій всередині країни та всю інформацію про ринок праці Угорщини.