Кадрова криза стала однією з ключових проблем для розвитку польських підприємств. Дедалі більше Польща стикається з труднощами пошуку персоналу для простої фізичної роботи, повідомили 24 Каналу в Міграційній платформі EWL.
Читайте також Не виплачують зарплату у Польщі: куди звертатися за допомогою
Польща потребує робочих рук
У серпні працедавці повідомили місцевим службам зайнятості про наявність майже 93 тисяч вакансій. Але знайти працівників на затребувані посади виявилось не так просто.
Заповнити робочі місця складно попри те, що з вересня традиційно українці виїжджають за кордон, щоб заробити та повернутися на новорічні свята додому. Високий сезон виробництва розпочався місяць тому, пропозицій роботи багато і є з чого обирати,
– розповідає директорка рекрутації Міграційної платформи EWL Мар'яна Семенюк.
Важливою причиною такої нестачі кадрів для фізичної роботи називають заборону виїзду з України для чоловіків. Також вплинуло те, що доступ українців до ринків праці інших країн ЄС значно спростився. Тому громадяни України користуються цією нагодою і виїжджають на роботу до Німеччини, Нідерландів та інших європейських держав.
З серпня 2022 року з Польщі виїхало близько 350 тисяч осіб. Часто це були молоді та працездатні українці, які обрали життя та працю в Німеччині. Водночас робітники з Азії та Латинської Америки почали активніше працевлаштовуватись у Польщі, але вони все одно не можуть заповнити вакантні робочі місця.
Яку роботу та зарплату пропонують українцям у Польщі?
Найбільше шукають працівників у сфері логістики. Наближається святковий сезон, тому польські компанії потребують сортувальників, працівників складів та пакувальників. Також, як і раніше, чимало вакансій з простою фізичною роботою на підприємствах харчової та переробної промисловості.
Мінімальна ставка за таку роботу близько 21 – 23 злотих брутто за годину. За місяць можна заробити від 4 000 до 4 500 злотих на руки.
За даними Центрального статистичного управління, у Польщі середньомісячна зарплата (брутто) у серпні – 7 369 злотих. Також з 2024 року ту планують підвищити мінімальну оплату праці. З 1 січня вона складатиме 4 242 злотих, а з 1 липня – 4 300 злотих.
Для людей, які працюють погодинно, мінімальна ставка у 2024 році складатиме: з 1 січня – 27,7 злотих, а з 1 липня – 28,1 злотих.
Рівень безробіття у Польщі влітку 2023 року становив 5%. Це означає, що польські роботодавці й надалі будуть стикатися з труднощами і нестачею працівників. Брак кадрів є однією з найбільших перешкод для розвитку польських підприємств.