До того ж у країнах Скандинавії працює потужна система профспілок. Саме вони захищатимуть ваші права та оберігатимуть вас від можливого свавілля роботодавців.
Важливо Ріст понад 30%: скільки грошей українці відправили на Батьківщину у 2021 році
Робота у Скандинавії – основні відмінності
Перебуваючи на заробітках у Данії, Швеції та Норвегії українців можуть здивувати:
- Відсутність понаднормових годин. Держава пропагує родинну політику, а у Швеції категорично забороняється залишатись на роботі після робочого часу.
- Профспілки. У Швеції та Ісландії дуже популярна культура профспілок.Саме вони беруть під опіку працівників та вирішують скільки особа буде заробляти.
- Відсутність культури звільнення. Якщо вас вже взяли на роботу, то роботодавцю через активну позицію профспілок легше буде вас деградувати з посади ніж звільнити.
- Дружба на роботі як рідке явище. Скандинавці на перше місце завжди ставлять родину. Тому не варто ображатись, якщо співробітник відмовляється піти з вами на келих вина після роботи.
До теми Сієста та 14 зарплат на рік: що варто знати про роботу в Іспанії
Вимоги до працівників
Влаштуватися на роботу в скандинавських країнах значно важче ніж, скажімо, у Польщі. Простіше кажучи, беруть туди не всіх. Та все ж є безліч галузей де не вистачає робочої сили. В основному ми говоримо фізичну роботу. І досить часто ви зможете знайти подібні вимоги:
- знання англійської мови;
- досвід/відповідні навички;
- сертифікати/дипломи;
- відсутність шкідливих звичок (в Данії).