Як свідчать дані міжнародного онлайн-сервісу грошових переказів TransferGo, українські трудові мігранти відправили додому понад 525 мільйонів євро у 2021 році.

Цікаво Зміни до закону про іноземців у Польщі: все, що важливо знати українцям

Цей показник на 32% більше у порівнянні з 2020. Незмінним лідером, звідки українці відправляють грошові перекази, залишається Польща. Українці, які там працюють, переказали на Батьківщину понад 200 мільйонів євро, а кількість транзакцій зросла на 19%.

Додамо, що загалом же за останні 5 років до нашої країни надійшло понад 750 мільярдів євро – саме стільки коштів громадяни України переказали додому.

Чому українці їхали у Польщу на заробітки

Аналітичний центр компанії з працевлаштування Gremi Personal у своєму звіті говорить про зріст міграції у 2021 році на 25%. Основні причини, що стимулюють українців виїжджати на заробітки:

  • подорожчання комунальних послуг в Україні,
  • бажання забезпечити подарунки на новорічні свята,
  • приваблива заробітна плата в Польщі.

Українці відправляли гроші частіше

Статистичні дані показують, що українські мігранти перераховували гроші частіше, однак суми транзакцій були меншими.

Це могло бути пов'язано з погіршенням курсу польського злотого до євро та інфляцією у Польщі, яка на кінець 2021 становила 7,8% за даними Головного управління статистики Польщі.

Більш вигідними наприкінці 2021 року були перекази з Польщі в євро, які зросли в TransferGo майже в 10 разів у порівнянні до третього кварталу 2021 року. Варто зазначити, що близько половини переказів в євро надійшла на банківські єврові рахунки користувачів в Україні.


Наприкінці 2021 року більш вигідними були перекази з Польщі в євро / Фото TransferGo

Яка ситуація з переказами з інших країн

У TransferGo зауважили, що інші країни з популярних напрямків показали не менш вражаючі темпи зростання. Так, у 2021 році грошові перекази з:

  • Литви, Великобританії та Чехії зросли на 89%,
  • Німеччини – на 66%,
  • Угорщини – на 43%,
  • Естонії та Латвії – 94% та 79%, відповідно.

У TransferGo ми активно працюємо над тим, щоб зробити грошові перекази для українців легкими та доступними,
– зауважила директорка з регіонального розвитку TransferGo Анастасія Фоменко.

Вона розповіла про нову функцію, яку запровадив сервіс у відповідь на потреби користувачів. Мовиться про електронний гаманець, на який можна отримувати заробітну плату та грошові перекази без відкриття банківського рахунку за кордоном. До того ж електронний гаманець дозволяє зберігати гроші та відправляти перекази не тільки в Україну, а в країни Європи. Переказ з гаманця відбувається за лічені секунди, додала Анастасія Фоменко.

Що відомо про компанію TransferGo

У жовтні 2021 міжнародна платіжна система TransferGo була зареєстрована в Національному Банку України. Наразі TransferGo – один із найшвидших та найбезпечніших сервісів грошових переказів у Європі та перша загальноєвропейська компанія, яка може гарантувати, що гроші будуть доставлені одержувачу протягом 30 хвилин.

До того ж компанія неодноразово отримувала престижні нагороди, зокрема:

  • У грудні 2018 року компанія TransferGo була названа одним з кращих учасників українського ринку FinTech, посівши друге місце в номінації "Кращий сервіс міжнародних грошових переказів" у щорічній премії PSM Awards 2018 експертного видання про фінанси й технології PaySpace Magazine.
  • У лютому 2019 року TransferGo увійшов у ТОП-5 найперспективніших стартапів (TECH5) Великої Британії.
  • У вересні 2021 року TransferGo отримав нагороду "Cross border solution of the year" на конференції Global Payments Day 2021 у Києві.

А на глобальній платформі відгуків користувачів Trustpilot компанія отримала оцінку "відмінно" і може також похвалитися 96-відсотковим п'ятизірковим рейтингом.