Як краще доїхати до Словаччини, де жити, як знайти роботу та про інші нюанси читайте далі на Закордон 24.
Це цікаво Війна зупинила бізнес, але дала поштовх до розвитку YouTube-каналу: історія українця
Актуальна інформація для українських біженців в Словаччині
Як потрапити до Словаччини
В'їхати у країну можна через пункти пропуску Убля, Вишнє Німецьке та Вельке Слеменце. На територію Словаччини впускають як на підставі біометричного закордонного паспорта (навіть якщо термін його дії вийшов), так і на підставі внутрішніх українських документів. Для дітей — свідоцтво про народження.
Легально перебувати у Словаччині можна до 90 днів. Якщо ви плануєте залишитися в країні на триваліший термін, тоді вам необхідно податися на "тимчасовий захист".
Де та для чого можна оформити "тимчасовий захист"
Статус "тимчасового захисту" привласнюють українцям до березня 2023 року. Такий документ дає право на працевлаштування, отримання невідкладної медичної допомоги, а діти можуть піти до школи чи дитячі садки.
Тим, хто хоче отримати "тимчасовий притулок", потрібно особисто подати відповідну заяву. Зробити це можна у реєстраційних центрах за адресами:
- місто Гуменне, вулиця Chemlonsk, 7
- місто Михайлівці, вулиця Sportova, 31
- місто Нітра, вулиця Akademicka, 4
- місто Братислава, вулиця Bottova, 7.
Де жити у Словаччині
Житло можна шукати самостійно. Або ж подати запит на житло одразу після перетину кордону у спеціальному центрі, куди вас за потреби направлять волонтери.
Зняти гроші або обміняти гривні на прикордонних переходах неможливо. Це можна зробити в обмінниках великих міст. Готівку у євро можна зняти у місцевих банкоматах.
Вам може бути цікаво – Словаччина не виключає передачу Україні МІГ-29: дивіться відео