Так, у рамках програми "Солідарні з Україною" Варшавський університет спільно з міжвузівським Центром Інформатизації в Польщі розробили ресурс ukraina.irk.edu.pl. Орієнтований він на українських студентів та викладачів, а уся інформація там доступна українською, польською та англійською мовами.

Варте уваги Робота в Польщі: який вид договору варто укладати – корисні поради

На порталі можна дізнатися усе про польські вищі навчальні заклади, про стажування та доступні вакансії для працівників сфери освіти. У програмі беруть участь понад десять вишів Польщі, серед яких вищезгаданий Варшавський та Ягеллонський університети.

Для українських студентів буде діяти спрощена система вступу до університетів Польщі. З огляду на те, що через війну не усім випускникам з України вдалося отримати на руки атестати чи дипломи, польскі освітяни пропрацювали процедуру перевірки реальних знань абітурієнтів.

Українці, які хочуть залишитися на навчання у Польщі, матимуть змогу набути статусу студента вже на "нульовому" році навчання, так званому мовному році. Нагадаємо, що відповідно до Закону про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на території цієї країни, безкоштовне навчання можливе лише польською мовою. У більшості випадків польською потрібно володіти на рівні B2. Мати сертифікат не обов'язково, адже ваші знання перевірятимуть під час співбесіди.

Читайте також Актуальні нововведення у Польщі, про які варто знати українцям: 10 відео з коротким роз'ясненням

Вам може бути цікаво – Чому Україну не хочуть брати в ЄС: дивіться відео