Яких працівників найбільше не вистачає у Польщі – розповідаємо далі у матеріалі!
Читайте також Без Кракова та Варшави: які міста у Польщі – чудовий варіант для мандрівки у травні
У Польщі великий дефіцит кадрів
На польському ринку праці існує високий попит на працівників з конкретними виробничими знаннями:
- електрики,
- механіки,
- інженери з автоматизації,
- зварювальники,
- оператори навантажувачів.
Також є потреба в працівниках, які можуть ефективно виконувати прості повторювані завдання. У сфері логістики найбільша потреба – у водіях вантажівок.
На ситуацію вплинув відтік українських мігрантів, які вибирають інші європейські країни. Самі поляки також через інфляцію та економічні умови в Польщі все більше їдуть працювати до Німеччини чи Нідерландів,
– кажуть представники компаній з працевлаштування.
Попри те, що роботодавці пропонують конкурентоспроможні зарплати та соціальні пакети, вони все ще намагаються залучити необхідну кількість працівників. Наприклад, оператору навантажувача готові платити до 5 873 злотих (57,7 тисячі гривень) до відрахування податків.
Яких вакансій зараз багато для українців
У Європі міграційна платформа EWL повідомляє про збільшення кількості вакансій у зв'язку з початком виробничого сезону та сезонних польових робіт.
За словами керівниці міжнародної рекрутації платформи EWL Маргарити Нестеренко, робота для українців, де знання мови й навички не вимагаються, також є – це переважно вакансії у Східній Європі.
У Польщі стартував сезон роботи на полях / Фото Unsplash
Так, у Польщі є вакансії на заводи з виробництва м'ясної продукції, у машинобудівній галузі. Також потрібні працівники на логістичні склади для комплектування замовлень. Зарплата – 4 – 5 тисяч злотих на руки в місяць (39 – 49 тисяч гривень).
Також з середини квітня почалися сезонні роботи на полях. У сільському господарстві в першу чергу шукають працівників для збору полуниці.
Зауважимо, Німеччина також стикається із браком фахівців у різних галузях. Майже 2 мільйони спеціалістів потрібні по всій країні. У ФРН шукають не лише так званих працівників "робочої сили", а й тих, хто кваліфікований у сферах IT та інженерії.