Травень – ідеальний місяць, щоб відвідати Польщу. Закордон 24 розповідає, куди варто вирушити, щоб провести чудові вихідні або класну відпустку.

Зверніть увагу Головна таємниця Франції: яке найзагадковіше місто Європи варто відвідати у 2024

Гданськ – місто бурштину та кораблів

Після Другої світової війни Гданськ постав з попелу, як Фенікс. Старе місто було фактично повністю зруйноване. Однак поляки відбудували його з максимальною любов'ю та пошаною до старовини. Сьогодні, гуляючи казковими вуличками, можна насолодитися атмосферою класичного та величного Гданська.

Під час екскурсії старим містом туристам рекомендують відвідати Фонтан Нептуна й кинути туди монетку на щастя. Окрім того, варто зробити зупинку біля Маріацької базиліки та центральній площі Dlugi Targ.

Якщо туристи мають достатньо вільного часу, варто вирушити у мандрівку на піратському кораблі по річці Мотлава. На борт можна піднятися у центрі Гданська. Подорож триває близько 40 хвилин й дозволяє дізнатися багато цікавих та драматичних фактів з історії міста. Зокрема, корабель відвозить на місце, де пролунав перший постріл Другої світової війни.

Казкові будиночки – справжня візитівка Гданська
Казкові будиночки – справжня візитівка Гданська / Unsplash

Сопот – один з найкращих морських курортів

Для шанувальників пляжного відпочинку чудовим варіантом є місто Сопот, розташоване на Балтійському морі. Добратися туди можна з Гданська потягом. Дорога займе близько 20 хвилин.

Сопот – доволі маленьке та напрочуд затишне місто з чудово розвинутою туристичною інфраструктурою. Мандрівників чекають чисті комфортні пляжі, ресторани з місцевими морепродуктами, сімейні кафе, затишні кав'ярні та безліч крамниць. Сопот також славиться своїм нічним життям: тут влаштовують найгучніші на узбережжі вечірки.

Місто Сопот створене для морського відпочинку
Місто Сопот створене для морського відпочинку / Unsplash

Тарнув

Мальовниче середньовічне місто, розташоване на півдні Польщі, Вже упродовж семи століть він зберігає своє минуле й чудово адаптується до сучасності. Старе місто Тарнува – класично польське: тут є ратуша, ринкова площа та костел.

Старовинний Тарнув – чудовий у будь-яку пору
Старовинний Тарнув – чудовий у будь-яку пору / Unsplash

Затишний центр кличе туристів неквапливо прогулятися вуличками, випити кави у місцевих кав'ярнях та зайти до книгарень.