Насправді екодуки є доволі поширеними у різних частинках Європи. Перші переходи для тварин там почали будувати ще у 50 роках. Сталося це у Франції.

Цікаво Знайшов щастя і здобув досвід за кордоном, а згодом повернувся на Батьківщину: історія українця

Позитивний досвід французів швидко перейняли сусіди, тож мости для тварин почали зводити у всій Європі, зокрема в:

  • Нідерландах,
  • Швейцарії,
  • Німеччині.

А до 70-х років екодуки набули поширення в США, Канаді, Японії та Китаї. Як пише видання Inzynieria, у Польщі перші переходи для тварин з'явилися у 1996 році. Відтоді до 2016 року збудували 2577 переправ. І ця кількість продовжує рости.

Який вигляд мають екодуки у Польщі: дивіться вражаюче відео

Для чого потрібні екодуки

Переправи або мости для тварин мають 2 очевидних і необхідних призначення:

  1. Вони дають змогу фауні вільно мігрувати між двома частинами штучно розділеного людиною простору.
  2. Захищають автомобілістів від зіткнення з великими дикими тваринами.

Коли екодуки з'являться в Україні

На батьківщині захистом диких тварин опікується організація WWF-Україна. У межах міжнародного екологічного проєкту SaveGREEN експерти WWF-Україна планують збудувати перший перехід для тварин. Він має з'явитися до 2022 року у Закарпатській області.

В Україні поки немає жодного справжнього екопереходу чи екодуку, крім окремих тунелів для плазунів. Ми лише розпочинаємо свій шлях у цьому напрямку,
– пояснив координатор проєкту SaveGREEN в Україні Тарас Ямелинець.

У 2018 році уряд схвалив нову транспортну стратегію України на період до 2030 року у якій врахував пропозиції WWF-Україна щодо екологізації транспортної інфраструктури та необхідності врахування екологічних переходів для диких тварин у її плануванні.

Як розповів Ямелинець, проєкт будівництва екодуків в Україні співфінансується з фондів Європейського Союзу. Період реалізації з 1 липня 2020 до 31 грудня 2022.