Водночас все більше людей скаржаться на переповненість популярних туристичних локацій. Наприклад, у Парижі, Венеції та Берліні людей так багато, що місцеві готелі та ресторани підіймають ціни у рази, а місцеві жителі намагаються провести "піковий сезон" за містом.

Зверніть увагу Франція продовжила захист до 2025 року: які важливі деталі потрібно знати українцям

Мандрівникам, які хочуть відпочити у відносному спокої, рекомендують звернути увагу на менш популярні, але дуже красиві європейські міста. Вони можуть стати чудовою альтернативою розрекламованим локаціям топів must visit. Куди варто вирушити, розповідає міжнародний сервіс грошових переказів TransferGo.

Замість Парижа – Брюссель

Париж – мрія для більшості мандрівників. Місто вогнів. Місто кохання. Місто, де минуле й сьогодення пліч-о-пліч гуляють вуличками Монмартру та кидають монетки з моста Александра III у Сену. Упродовж століть Париж романтизують поети, художники, режисери, дизайнери. Як наслідок – французька столиця опинилася на 5 місці у рейтингу найвідвідуваніших міст світу. Щороку сюди приїжджають мільйони туристів.

Щоб хоч якось стримати наплив, Париж підвищив туристичний податок. За ніч у готелях доведеться заплатити додаткових 11 євро (понад 470 гривень).

Окрім того, ціни у місті суттєво зростуть перед літніми Олімпійськими іграми, які відбудуться у липні – серпні. Окрім того, через грандіозну подію у Парижі суттєво посилять безпекові заходи. Франція вже попросила США, Німеччину, Польщу направити сюди додаткові військові підрозділи.

Мандрівникам, які хочуть провести відпустку у затишній та "легшій" атмосфері, рекомендують відкласти візит до Парижа й натомість вирушити до Брюсселя. Щороку його відвідують менш як 3 мільйони туристів. Тому місто зберегло свій справжній шарм та камерність.

Брюссель справедливо вважають одним з найкрасивіших міст Європи. І хоча його назва пішла від фрази "селище на болоті", зараз локація вражає своєю елегантністю та розкішшю. Де-факто це – столиця ЄС, а ще – місто краси, мистецтва та, несподівано, шоколаду.


Брюссель – справді золоте місто / Unsplash

За століття історії місто поєднало у собі культури Бельгії, Нідерландів, Франції та навіть Австрії. Найчастіше там спілкуються французькою та нідерландською, а також – у більшості чудово розуміють англійську.

Брюссель має свій аеропорт (розташований за 11 кілометрів від міста), тому туди легко добратися з різних куточків світу. Окрім того, можна обрати варіант доїзду потягом або автобусом.


Брюссель чекає туристів / Unsplash

Варто зауважити, що Брюссель (як і Париж) не є містом бюджетного відпочинку. Хоча, звичайно, там можна знайти варіанти житла та харчування на різний смак і гаманець.

Серед найвідоміших локацій для туристів у Брюсселі є:

  • площа Гран-Плас (саме там розташовані легендарні будівлі "Лисиця" та "Зірка";
  • королівський палац (офіційна резиденція бельгійської королівської родини; у 2013 році на престол зійшли король Філіп I та королева Матильда);
  • ратуша (несподіваний плюс – вільний вхід: якщо тільки ви не потрапили на час, коли відбуваються засідання міської ради).
  • парк "Міні-Європа" (там можна помилуватися крихітною Пізанською вежею та легендарним Акрополем).

Ми мало чуємо про бельгійську кухню, однак ті, кому пощастило її скуштувати, наголошують, що це фантастично смачно! Зокрема, варто звернути увагу на страви з брюссельської капусти. А також – скуштувати легендарні вафлі та бельгійський шоколад, який є брендом країни.

Замість Венеції – Верона

Венеція упродовж століть притягує мандрівників, як магнітом. Туристи квапляться побачити місто, поки воно не пішло під воду (до слова, можливість "затоплення Венеції" вже спростовують).

Місто каналів, легенд та Казанови залишається одним з найчарівніших. У нього закохуються з першого погляду, а тоді неодмінно хочуть повернутися. Венеція втомилася від туристів й починає активно "боротися" з ними. Наразі запроваджена плата за відвідування міста. В планах – обмеження туристичних груп до 25 людей (що, зазвичай, становить приблизно 50% туристичної групи). Також на вулицях Венеції заборонять використовувати гучномовці.

Туристам, які хочуть відчути італійський вайб та насолодитися древньою історією, рекомендують вирушати до Верони. Місто, розташоване на півночі Італії, бере свій початок ще до нашої ери.

У всьому світі Верону знають як місто Ромео і Джульєтти. Саме там, за версією Вільяма Шекспіра, мешкали найвідоміші в історії людства закохані. Туристичний магніт – дворик Джульєтти. Він розташований у сімейному особняку Даль Каппелло – одного з найвідоміших родів Верони. Саме їх вважають прототипами Капулетті.


Дворик Джульєтти – місце здійснення бажань / Unsplash

У ХХ столітті там встановили статую Джульєтти. Місцева легенда каже: якщо торкнутися бюста шекспірівської героїні, неодмінно пощастить у коханні. Туристи так гарячково вірять у це, що навіть протерли дірку у бронзовій статуї.

Окрім того, саме в особняку Даль Каппелло працює Клуб Джульєтти. Волонтери читають та відповідають на листи, які пишуть закохані з різних куточків світу. До речі, їхню роботу показали у фільмі "Листи до Джульєтти".

Цікаво, що особняк Ромео, розташований зовсім поруч, не здобув такої популярності. Можливо, тому, що у ньому досі живуть люди, які зовсім не хочуть щодня бачити тисячі паломників-туристів під своїми вікнами.

Варто зауважити, що Верона береже історію Ромео і Джульєтти та охоче комерціалізує її. Численні крамниці пропонують милі сувеніри, а місцеві кондитерські продають мигдалеве печиво "Поцілунки Джульєтти й зітхання Ромео". Навіть коли просто береш каву з собою, якась деталь (пластянка або упаковка для цукру) нагадає, що ти – у місті шекспірівських героїв.

Туристи, які не хочуть ловити романтичну атмосферу, часто недооцінюють Верону. Однак це місто – не лише про кохання та смерть. Верона – справжня коштовність у скарбничці Італії. Колись місто було "північними воротами" країни й мало вражати мандрівників своєю красою та багатством. Верона була наче спойлером до величності Стародавнього Риму. Веронська арена – один з найкраще збережених римських амфітеатрів у світі. У різні століття там виступали найяскравіші зірки свого часу.


Арена у Вероні приймала найвидатніших співаків усіх часів / Unsplash

Розташована на березі річки Адідже, Верона телепортує туристів у ту саму Італію, яку ми всі уявляємо: гамірливу, прекрасну, кінематографічну, залиту сонцем, з вузенькими старовинними вуличками, які пахнуть квітами, вином та аперолем.

Замість Берліна – Мюнхен

Звичайно, Берлін – не настільки популярний серед туристів, як-от Париж чи Венеція. Та у туристичний сезон і там ніде яблуку впасти. Щоб не опинитися у "лабіринті мандрівників" та не стояти у годинних чергах, аби зайняти місце у кафе чи ресторані, туристам рекомендують звернути увагу на Мюнхен.

Розташоване у самому серці Баварії, місто вражає своєю архітектурою, зачаровує давньою історією та створює найкомфортніші умови для відпочинку. Упродовж століть місто адаптовувалося до нових реалій, однак зберігало унікальну атмосферу середньовічної Німеччини.


До Мюнхена хочеться повертатися / Unsplash

Серед найвідоміших локацій Мюнхена:

  • Марієнплац (так-так, та сама площа, яку зображують на сотнях листівок та сувенірів);
  • палац Німфенбург (один з найбільших та найрозкішніших у Європі);
  • Баварська опера (навіть Відень трішки заздрить);
  • Музей BMW (бо Мюнхен чудово поєднує традиції минулого та прогрес сучасності).

Мюнхен іноді називають "культурною столицею" Німеччини. Там розташовані найвідоміші музеї та галереї. Щоб ознайомитися зі скарбами міста, найкраще виділити собі щонайменше 2 – 3 дні.

Окрім того, Мюнхен – рай для шанувальників пива. У місті діє 6 великих броварень, а кожного жовтня відбувається Октоберфест – головний "пивоманський" фестиваль Європи.

До речі, вже у 2024 популярні серед туристів країни ввели низку заборон. Рекомендуємо ознайомитися зі списком, щоб несподіваний штраф не зіпсував відпустку.