Туристичний податок, що діє у багатьох популярних містах світу, не зупиняє потік мандрівників, які готові платити за відпочинок мрії та хочуть взяти від нього усе. Та щоб їхня поведінка не завдавала шкоди природі, архітектурі та місцевим жителям, влада багатьох країн запроваджує низку обмежень для туристів.
Зверніть увагу Одна з найкращих країн для життя: що варто знати українцям, які планують залишитися в Данії
Греція бореться з шезлонгами
Грецькі курорти – у всіх можливих топах must visit на літо 2024 року. Зокрема, туристів приваблює Міконос та Санторіні. Популярність цих островів впливає і на вартість відпочинку. Тож, щоб не витрачати гроші марно та провести відпустку у спокої, слід звернути увагу на менш популярні локації, наприклад, грецький острів Аморгос. Водночас мандрівників попереджають: незалежно від обраного напрямку цього сезону варто бути готовими до відсутності пляжних шезлонгів.
Жителі Греції страждають від напливу туристів / Unsplash
За лічені місяці до курортного сезону влада країни ухвалила рішення про заборону шезлонгів. Вони мають зникнути з 70% пляжів країни. Тим часом в "екологічно чутливих" зонах країни лежаки заборонять на всі 100%. Новину повідомив Кіріакос Міцотакіс – прем'єр-міністр Греції.
На такий крок країна зважилася, аби зменшити кількість туристів. Місцеві жителі скаржаться, що через колосальний попит ресторани та готелі займають великі ділянки берегової лінії. Як наслідок – людям немає де купатися або й просто посидіти біля моря.
Наголошують, що Греція завжди рада вітати мандрівників. Однак місцеві жителі не мають страждати через потоки туристів.
Іспанія запроваджує масові штрафи
Ще одна країна, яка підготувала "сюрпризи" для туристів, – Іспанія. Тим, хто порушить правила, загрожують серйозні штрафи.
Популярний курорт Бенідорм в Аліканте ввів часові межі перебування у морі. Насолоджуватися відпочинком можна від 07:00 до 00:00. В інший час заходити у воду – заборонено.
Причин такого рішення є декілька:
- у темний час доби туристи можуть травмуватися або не оцінити морську глибину під час припливу;
- якщо з кимось з відпочивальників трапиться надзвичайна ситуація, рятувальникам буде важко працювати у темряві;
- прибиральники мають мати час, аби очистити берегову лінію перед новим туристичним днем.
Для порушників передбачені штрафи: від 750 (32 тисячі гривень) до 1200 євро (51 300 гривень).
Окрім того, місцева влада ухвалила рішення боротися зі стихійною торгівлею. На пляжах заборонено продавати їжу та напої. Тому аби посмакувати морозивом або лимонадом після морського купання, доведеться шукати офіційну крамницю.
Бенідорм славиться своїми пляжами / Unsplash
Тим часом іспанська Майорка запроваджує штрафи за "погану поведінку". Йдеться про будь-які акти вандалізму, розпиття алкоголю у громадських місцях та участь вуличних бійках.
Обійдеться порушення значно дорожче, аніж у Бенідормі. Штраф становить 3 тисячі євро (128 250 гривень). Туристів попереджають: кількість поліцейських, які слідкуватимуть за порядком на вулицях, суттєво зросте.
На такий крок місцева влада пішла через численні невдоволення місцевих жителів. Річ в тім, що за кількістю туристів Майорка конкурує з легендарною Ібіцою. Серед приїжджих ці острови асоціюються з запальними вечірками та вседозволеністю. Однак атмосфера вічного свята втомила мешканців Майорки.
Португалія проти музики
Упродовж багатьох років Португалія залишається однією з найбажаніших країн для туристів. Вона приваблює древньою історією, унікальною архітектурою та чудовим пляжним відпочинком.
Проте місцеві жителі скаржаться, що туристи постійно намагаються перетворити час на пляжі у вечірку просто неба. Тому влада країни почала боротися з портативними колонками. Якщо на пляжі гучно увімкнути музику, можна попрощатися з вельми солідною сумою. Штрафи стартують від 200 євро (8 550 гривень) до 36 тисяч євро (1 539 000 гривень). Максимальні суми стягуватимуться з приватних підприємців.
Меломанам на португальських пляжах краще стриматися / Unsplash
Окрім того, у Португалії заборонено рибалити у місцях для купання та встановлювати намети поза територіями кемпінгів.
Французький курорт веде боротьбу з мобільними телефонами
Мальовниче французьке містечко Сен-Пор – доволі камерний курорт. Його не часто побачиш у списку найцікавіших в Європі. Водночас мандрівники, які подорожують Францією, дуже люблять Сен-Пор й ніколи його не оминають.
Однак у 2024 році слава про Сен-Пор розлетілася на весь світ. Усе через рішення місцевої мерії, яка проголосувала за заборону мобільних телефонів у публічних місцях. Зокрема, мовиться про територію перед школою, вулички старого міста та крамниці. Зауважують, що це суттєво ускладнить життя туристам, які не володіють французькою й покладаються на онлайн-перекладачі.
Італія "ховає" пляж від туристів
Італія славиться своїм морським відпочинком. Місцеві пляжі спокійно можуть змагатися за звання чудес світу. Однак через туристів Сардинія була змушена зважитися на рішучий крок: закрити пляж Spiaggia Rosa, який має унікальний рожевий пісок. Магію творить місцевий мікроорганізм Pink Miniacina.
Туристи з різних куточків земної кулі прибували на Сардинію, аби помилуватися пляжем. Ба більше, деякі "підприємці" намагалися набрати пісок у баночки та колбочки, аби потім його продати. Так Spiaggia Rosa опинився під загрозою знищення.
Аби врятувати пляж, його вирішили закрити від туристів. Помилуватися рожевим піском тепер можна лише з моря. Усі охочі можуть придбати екскурсію на човні. Водночас знаходяться "герої", які намагаються прорватися на Spiaggia Rosa сушею. Зазвичай після цього їхні гаманці легшають на 500 євро (21 375 гривень).
Туристи жартують, що Spiaggia Rosa – дім казкової Русалоньки / Getty Images
Загалом тревел-експерти рекомендують ретельно вивчати правила перебування в країнах та містах, в яких запланований відпочинок. Це допоможе уникнути багатьох незручних ситуацій, а також – збереже нерви та гроші.