За рішенням місцевої адміністрації, на кожній новій споруді обов'язково має бути створена фреска, мозаїка або скульптура. Головна мета – відображення культурних багатств Монпельє для місцевих мешканців та туристів.
Цікаво Гірськолижний курорт посеред пустелі: Саудівська Аравія будує те, що здавалось неможливим
Місто прикрасять роботи митців
Це історичне рішення робить Монпельє першим містом у світі, де архітектори зобов'язані враховувати культурні елементи під час проєктування будівель. Місцева влада прагне перетворити це середземноморське місто в музей просто неба. Сподіваються, що сучасне мистецтво тут стане невід'ємною частиною повсякденного життя.
За планом, до 2026 року місто мають прикрасити сотнями мистецьких творів просто на його вулицях.
Вартість кожного з них має становити не менше 1% від вартості землі, на якій звели будівлю. Але мінімальна ціна – 10 тисяч євро. Кожен проєкт буде відбирати спеціальна комісія, яка буде стежити, щоб власники будинків обирали різних творчих майстрів, а не надавали перевагу одному.
Міський пейзаж Монпельє / Фото Unsplash
Монпельє – місто на південному узбережжі Франції, яке у середньовіччі стало ключовим торговим центром між північною Європою, Іспанією та середземноморським басейном. Воно знаходиться за 600 кілометрів від Парижа. Наразі у Монпельє живуть понад 250 тисяч людей.
У Парижі відомий вуличний художник присвятив фреску Україні
Митець Крістіан Гемі, відомий як C215, зобразив на фресці в Парижі українську дівчину. Його роботу вже побачила перша леді Олена Зеленська.
Крістіан Гемі був одним із перших закордонних митців, які відвідали Україну після повномасштабного вторгнення. Він побував у кількох містах нашої держави у травні 2022 року. Свої враження від побаченого Крістіан відтоді закарбовує на стінах французької столиці. Кілька його робіт залишились і в українських містах.