Заяву про те, що 16-річним підліткам дозволять ставати мерами міст, зробив міністр самоврядування Мальти Оуен Боннічі. Зараз очолити місцеву або сільську владу можна з 18 років.

Читайте також У якій країні Європи найнижчий рівень безробіття: відповідь Євростату

Довіра до молоді

Мальта є країною з найменшим населенням в Євросоюзі. Вона планує стати першою державою, де 16-річні громадяни можуть бути мерами або заступниками мерів. Так влада хоче засвідчити свою велику довіру і надію на молоде покоління.

Міністр Боннічі сказав, що розпочав свою політичну кар'єру в 20 років. Тоді люди вважали це дивним.

За останні кілька років ми бачили, як молодь отримала не лише право голосувати у 16 ​​років, але й брати участь у виборах до місцевих органів влади. Тепер ми даємо їм право бути обраними мерами,
– наголосив він.

Мальтійці вважають рішення сумнівним

Мальта має 68 місцевих рад. Кожна відповідає за обслуговування доріг, громадський порядок, збір та сортування відходів тощо.

Жителі Мальти ставляться до такої ініціативи неоднозначно. Місцеве видання Times of Malta провело опитування громадян щодо цього рішення. 97% респондентів виступили проти.

Засідання ради затримали, бо мер чекає, поки мама підвезе його до офісу, – пожартував один з опитаних мальтійців.

Такі жарти мають певний сенс, адже водійські права на Мальті можна отримувати лише з 18 років.

Також кепкують з того, що 16-річний мер не зможе навіть одружитися в цьому віці. У мальтійському законодавстві до 18 років дозвіл на шлюб мають давати батьки або суд.