Побачити давній звичай запалювання ліхтарів вручну можна буде на Карловому мосту та Крижовницькій площі напередодні Різдва. Ліхтарники виконуватимуть свою унікальну роботу в автентичній формі.

Читайте також У французькому місті хочуть відмовитись від олімпійського вогню: дуже дорого

Запалення ліхтарів у Празі

У демонстрації багатої спадщини Старої Праги 46 ліхтарів громадського газового освітлення буде вручну запалено на знаменитому Карловому мосту та Крижовницькій площі. Ця традиція під час Адвенту пропонує справжній погляд на роботу старопразьких ліхтарників у автентичній формі.

Під час екскурсії експерти розкажуть про історичне та сучасне значення газового освітлення. Варто зазначити, що Карлів міст у столиці Чехії є єдиним мостом у світі, який має газові ліхтарі.

Як відбувається подія?

Ліхтарні стовпи починають запалювати від Крижовницької площі, перед костелом Святого Франциска Ассізького, далі ліхтарник перетинає один бік мосту й одразу повертається на інший бік мосту. Спершу майстер запалюватиме ліхтарі з правого боку мосту, в кінці розвернеться і продовжить роботу в бік Старого міста. Завершиться маршрут запаленням решти ліхтарів на площі.

Запалення ліхтарів у Празі

Запалення ліхтарів у Празі / Фото kudyznudy

Ліхтарник буде одягнений в історичний мундир празького ліхтарника "Празького муніципального газового заводу" кінця ХІХ століття – чорний вовняний довгий сюртук з декоративними латунними ґудзиками та значком-ліхтариком "Прага", червону накидку, чорна "бригадирка" (куртка) зі значком "Прага". Вин повинен поводитися пристойно, уникати всіляких суперечок і бути завжди тверезим.

Жердина ліхтарника, якою запалюватимуть світло, зроблена з бамбука, довжиною близько 2,3 метра, на кінці закріплений сталевий гачок.

Прогулянки Карловим мостом з ліхтарником повертаються в грудні / Фото praguemorning.cz

Де бюджетно відпочити на Різдво в Європі

Різдвяний сезон у Європі стартує вже зовсім скоро. І туристи, і місцеві готуються до популярних ярмарок зі святковим настроєм, ароматним глінтвейном та гірляндами. Але європейська відпустка на Різдво може бути недешевою.

Тому компанія Post Office Money визначила найбюджетніші різдвяні напрямки цього року. Вони порівняли 13 найпопулярніших європейських міст і склали рейтинг найдоступніших для зимового відпочинку. Де в Європі можна відсвяткувати Різдво і не витратити всі свої заощадження — дізнаєтеся в матеріалі.