За словами письменниці, зараз парижани такі ж, як до локдауну. Хоча у розпал карантину люди були психологічно виснажені.

Цікаво Скільки грошей переказали з-за кордону в Україну за перше півріччя 2021: вражаюча інфографіка

Про карантин у Парижі

Зараз все плюс-мінус так, як було. Всі з такими самими незадоволеними лицями… Ті самі офіціанти, які не посміхаються... Так що, все вернулося на круги свої,
– констатує Ірена Карпа.

Водночас письменниця додала, що карантин дуже позитивно вплинув на природу у Франції: очистилися водойми, появилися риби та птахи, яких ніхто раніше не бачив, в деякі містечка почали приходити олені.

Українка зазначила, що їй пощастило мати собаку. Бо у період локдауну могла гуляти з нею скільки завгодно. Під час таких прогулянок милувалася спокійним безлюдним містом. Хоча бувало й таке, каже письменниця, коли якісь божевільні бігали вулицями та кричали, що ми всі помремо.

Ще Ірена Карпа розповіла, що парижани не надто охоче прибирають за своїми домашніми улюбленцями. А от вона в цьому плані відповідальна власниця собаки.

Письменниця припустила, що загалом в Україні карантин пройшов психологічно легше. У Франції був високий рівень самогубств та розлучень, дуже багато людей почали страждати від депресії. Але, зауважує Ірена Карпа, Франція запровадила корисну політику: почала дарувати молоді, здається, п'ять безплатних консультацій у психотерапевта. Оскільки послуги цього фахівця в Європі коштують дорого (близько 70 – 100 євро), то така допомога від держави є суттєвою.

Про Ірену Карпу

  • Ірена Карпа народилася 8 грудня 1980 у Черкасах.
  • В Україні її знають як письменницю, співачку та журналістку.
  • У жовтні 2015 року Ірена Карпа стала першим секретарем з питань культури посольства України у Франції.
  • У 2016 році виступила куратором низки заходів на українську тематику у Парижі.
  • У травні 2018 року на Паризькому книжному ярмарку вручила президенту Франції Еммануелю Макрону книгу незаконно ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова – збірку "Оповідання" у французькому перекладі.
  • Зараз Ірена Карпа зосередилася на письменницькій діяльності та організації різноманітних курсів: для жінок (тема стосунків) та тих, хто хоче удосконалити письменницькі навички.
  • Одружена з французом Людовиком-Кирилом Требюше.