За перше півріччя 2021 року мігранти переказали в Україну понад 2,5 мільярда євро. Згідно з даними НБУ, загальна сума приватних грошових переказів за перший квартал 2021 року склала 8% номінального ВВП країни.

Читайте також Від вчителювання під звуки обстрілів у Краматорську до selfmade у Польщі: історія українки

Звідки переказують найбільше грошей

Рейтинг 5 країн, з яких українці надсилають кошти додому за допомогою сервісу TransferGo найбільше, залишається незмінним:

  1. Польща.
  2. Литва.
  3. Німеччина.
  4. Велика Британія.
  5. Угорщина.

Загалом кількість напрямків для міжнародних переказів в Україну грандіозна – 160 країн світу. Разом з тим у 2021 році зафіксовано суттєве зростання обсягів грошових переказів з Європи у порівнянні з 2020 роком, зокрема:

  • Литва – на 108%;
  • Німеччина – на 72%;
  • Велика Британія – на 152%.

Міжнародні грошові перекази в Україну / Інфографіка TransferGo

Кількість відправників

Кількість користувачів онлайн-сервісу TransferGo також невпинно зростає. За перше півріччя 2021 року відправників коштів в Україну стало на 108% більше, ніж у 2019 році.

Сервіс TransferGo став першим гравцем на ринку міжнародних онлайн-платежів. Ми помітили фантастичний приріст серед українських користувачів. У порівнянні з 2019 роком, зараз фіксуємо загальний ріст на 128%, і це, більшою мірою, завдяки українським мігрантам,
– ділиться генеральний директор та співзасновник
TransferGo Даумантас Двілінскас.

Даумантас Двілінскас, СЕО TransferGo / Фото TransferGo

Збільшується й кількість переказів на одного користувача, щоправда, меншими сумами. Наприклад, у 2019 році протягом трьох місяців український мігрант робив у середньому 3 перекази, а у 2021 році – вже 4. Однак середня сума транзакції в Україну наразі становить 198 євро, коли минулого року становила 215 євро.

Грошові перекази на одного користувача / Інфографіка TransferGo

Попри численні та тривалі локдауни у країнах Європи, виклики для бізнесу як в Україні, так і за кордоном, міграційний рух відновлюється. Згідно з даними Держприкордонслужби України, у 2021 році зафіксовано майже 2 мільйони виїздів українців у Польщу, яка не приймає туристів уже понад 1,5 роки,
– наголошує Анастасія Фоменко, регіональна менеджерка з розвитку бізнесу TransferGo.

Що відомо про компанію TransferGo

TransferGo – це глобальний онлайн-сервіс, що забезпечує дешеві, швидкі та безпечні міжнародні грошові перекази у режимі реального часу. Компанія заснована у 2012 році у Великій Британії зі штаб-квартирою в Лондоні. Наразі TransferGo обслуговує платежі у 47 країнах Європи, Азії, США, Канади та Латинської Америки з офісами у Берліні, Вільнюсі, Стамбулі та Варшаві.

Компанію номінували як "Найдинамічніший стартап року" у 2018 на TechCrunch Europe Awards, а у 2019 TransferGo отримала премію у номінації Newcomer на конференції Global Payments Day. TransferGo входить до п'ятірки найбільш швидкозростаючих стартапів Великої Британії за версією TNW 2019.

Надійні грошові онлайн-перекази з сервісом TransferGo / Скриншот з сайту TransferGo