Система цифрових дозволів на в'їзд запрацювала з 1 січня через портал France-Visas. Франція стане першою державою Європейського Союзу, яка повністю цифровізує процедуру подачі заявок на французьку шенгенську візу.

Читайте також Експерти не радять подорожувати до цих європейських міст у 2024-му: несподівані результати

Перші цифрові візи видадуть у Франції

Близько 70 тисяч осіб, які братимуть безпосередню участь в Олімпійських та Паралімпійських іграх у Парижі, зможуть отримати свої візи онлайн. Вони будуть синхронізовані з акредитаційними картками спортсменів та журналістів, а жодних штампів у паспорті вони не потребуватимуть.

Нова система під назвою "‎Олімпійське консульство" вже запрацювала у Франції з 1 січня. Через неї оброблять заявки 15 тисяч міжнародних спортсменів, 9 тисяч представників ЗМІ та делегацій іноземних держав, які прибудуть на Олімпіаду до Парижа.

Окрему систему створили, щоб запобігти плутанині із заявками на Олімпіаду та потоком файлів, які зараз обробляються у французьких візових центрах за кордоном.

Цей цифровий портал насправді необхідний, щоб гарантовано видати всі потрібні візи вчасно та успішно організувати Ігри,
– пояснили в Міністерстві внутрішніх справ Франції.

Всі документи будуть подаватися повністю в онлайн-форматі на порталі France-Visas. Це робить Францію першою країною ЄС, яка почала оформлювати цифрові візи після ухвалення відповідного плану в жовтні минулого року.

У Парижі збільшать туристичний збір на час Олімпіади

Власники паризьких готелів стурбовані новою ініціативою міської влади. Йдеться про стрімке збільшення зборів з туристів на проживання під час Олімпійських ігор. Уряд Франції заявив, що підвищення туристичного збору на 200% допоможе фінансувати громадський транспорт.

Зараз туристичний податок у Парижі коливається від 0,25 євро за ніч для дуже скромного житла до 5 євро за ніч для розкішних апартаментів. Але уряд хоче потроїти цей збір у рамках свого бюджету на 2024 рік. Якщо проєкт приймуть, сума податку варіюватиметься від 1 до 15 євро за ніч.

Готельєри намагаються пропонувати владі альтернативи, але до них не прислухаються.