Українців в Естонії можуть попросити повернути гроші за мовні курси

План чиновників стосується й українців із тимчасовим захистом. Ціль нової постанови – мотивувати біженців успішно закінчувати безплатні мовні курси.

Читайте також Українських біженців розселяють у покинутих "селах-привидах" Німеччини

Так, у проєкті постанови зазначається, що повнолітній отримувач міжнародного захисту зобов'язаний брати участь у програмі адаптації та вивчення естонської мови. Особи, які отримали тимчасовий захист, зобов'язані пройти навчання за програмою адаптації та курси естонської мови на рівень А1, які пропонує держава безоплатно.

Якщо ж одержувач міжнародного захисту не виконає зобов'язань, узятих під час реєстрації на курси естонської мови, то організатор мовних курсів стягне з нього витрати на навчання.

Тим часом у міністерстві сподіваються, що вимагати гроші назад не доведеться. Чиновники повідомили, що курси естонської мови початкового рівня вже успішно закінчили 5 500 отримувачів тимчасового захисту.

Ми сподіваємося, що сума, що повертається державі, складе 0 євро, оскільки мета нової постанови – мотивувати одержувачів міжнародного, в тому числі тимчасового захисту, успішно закінчувати безкоштовні курси естонської мови,
– повідомила глава відділу культурної різноманітності міністерства ОльгаСитник.

Станом на 24 липня 2023 року 5 554 біженці з України успішно закінчили безкоштовні курси естонської мови рівня А1. 2519 людей ще продовжують навчання, а 894 особи зареєструвалися на нові курси.

Зазначається, якщо міністерству все ж таки доведеться вимагати гроші з біженців, повернені суми перейдуть до держбюджету.

В Естонії хочуть посилити обмеження на в'їзд росіян

Росіяни продовжують подорожувати до ЄС, оминаючи санкції. В Естонію, яка закрила кордони для російських туристів, з початку року в'їхали 200 тисяч росіян.

В естонському уряді обговорюють нові способи обмежити в'їзд росіянам. У МЗС Естонії відповідні способи перебувають у постійній розробці.