Під час засідання уряду прем'єр заявив, що навчальний процес для дітей, які зараз перебувають за кордоном, змінює формат. Затверджена освітня програма, яка передбачає вивчення лише предметів українознавчого компоненту. Це має значно зменшити навантаження на українських школярів за кордоном.

Читайте також Як записати дитину до школи у Польщі, Чехії та Німеччині: детальна інструкція для батьків

Що саме зміниться для школярів

Українська влада, за словами Дениса Шмигаля, робить все можливе, щоб не дати дітям втратити зв'язок з українським освітнім простором. На його думку, рішення переглянути навчальну програму є однією із важливих передумов для повернення школярів та їхніх батьків додому.

Уряд ухвалив рішення про переформатування освітнього процесу для дітей, які зараз не в Україні. Затвердили типову освітню програму, яка передбачає вивчення лише предметів українознавчого компоненту. Це 6 – 8 годин на тиждень,
– заявив Шмигаль.

Прем'єр-міністр додав, що оцінки з математики чи природничих наук будуть зараховані від школи, у якій діти зараз навчаються за кордоном. Їх просто продублюють.

Школярі, які тимчасово навчаються за кордоном, мають подвійне навантаження: потрібно відвідувати закордонну школу і додатково займатися за українською програмою онлайн. Тому уряд України вирішив хоч трохи полегшити навчальний процес для них, залишивши лише українознавчі предмети.