Відомий своєю пишністю Східний експрес, який виконував рейси з 1883 року між Парижем і Стамбулом, символізував вершину комфорту, багатства та екстравагантності. Майже впродовж 100 років це був один із найелегантніших та найдорожчих способів подорожувати Європою, що свого часу собі могли дозволити лише аристократи.

Читайте також Правила перевезення дітей у Польщі: що треба знати батькам-водіям

Східний експрес курсував за своїм початковим напрямком до 1977 року. Пізніше маршрут скоротили до Бухареста, Будапешта, а згодом й до Відня. Остаточно він припинив перевозити пасажирів в грудні 2009 року.

Східний експрес / Фото Yana Luxury Travel

Розкішний Східний експрес повернеться на колії

Перші новини про те, що легендарний поїзд відновить курсування, з’явилися влітку 2022-го, коли французька готельна компанія Accor оголосила про відновлення вагонів, які у 2015 році знайшли поблизу Тересполя, що в Люблінському воєводстві. Відреставровані вагони повинні дебютувати на коліях Італії в 2023 році, а міжнародні перевезення пасажирів заплановані на 2025 рік.

Тим часом в мережі уже з'явилися перші візуалізації салону легендарного поїзда. Архітекторське бюро Maxime d'Angeac, яке займається створенням нових інтер'єрів для історичних вагонів, наголошує, що гордістю проєкту будуть "апартаменти" з окремими ванними кімнатами, які відображатимуть "дух двадцятих". У люксах будуть ліжка, які вдень перетворюються на дивани, а також круглі столики та дзеркала, розроблені d'Angeac.


Апартаменти в Східному експресі / Фото Accor Hotels


Вагон-спальня / Фото Accor Hotels


Вагон-ресторан у Східному експресі / Фото Accor Hotels


Бар у Східному експресі / Фото Accor Hotels

Як Східний експрес опинився в Польщі

Частина вагонів, які курсували в складі Східного експреса, з’явилися в Польщі у 1988 році. Склад тоді називався "Nostalgie Paris – Istanbul Orient Express". Поїзд курсував за спеціальним маршрутом Париж – Берлін – Варшава – Москва – Пекін – Гонконг. Цей рейс на 15 тисяч кілометрів тривав 19 днів.

У 2015 році на залізничній станції в Малашевичах поблизу Тересполя у Люблінському воєводстві знайшли ті самі вагони, серед яких були 12 спальних вагонів, 3 вагони-салони та вагон-ресторан, що зберіг оригінальний декор у стилі артдеко.

Протягом наступних трьох років усі частини поїзда, знайдені в Польщі, були перевезені назад до Франції, і хоча зараз вони можуть виглядати непрезентабельно, фахівці працюють над тим, щоб повернути їм колишню славу.