Так, у сусідній Польщі, де наразі перебуває чимало українських сімей, ретельно контролюють дотримання ПДР, особливо під час перевезень дітей. Про основні тамтешні вимоги розповів Міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Зверніть увагу 5 мільйонів клієнтів довіряють TransferGo: новий рекорд компанії

Сьогодні поговоримо, на які правила звернути увагу батькам, які пересуваються автомобілем, аби уникнути штрафів та гарантувати безпеку наймолодшим пасажирам.

Правила перевезення дітей у Польщі

Всі пасажири, які пересуваються легковими автомобілями у Польщі, повинні бути пристебнуті ременями безпеки. Діти при цьому мають сидіти у спеціальних автокріслах або бустерах.

Зараз у Польщі діють такі правила перевезення дітей в транспортному засобі:

  • Діти до 12 років, чий ріст нижчий ніж 150 сантиметрів, повинні перевозитися тільки в автокріслах (спереду), бустерах або ж спеціальних сидіннях ззаду.
  • Діти до 12 років, чий ріст вищий ніж 150 сантиметрів, можуть перевозитися на задньому сидінні автомобіля, але обов'язково повинні бути пристебнуті паском безпеки. Якщо ж ви змушені посадити дитину на передні сидіння, слід заздалегідь закріпити тут спеціальне дитяче автокрісло, що відповідає віку і вазі пасажира.
  • Діти старші 12 років незалежно від росту, можуть перевозитися в автомобілі як дорослі. Тобто достатньо бути пристебнутими штатним ременем безпеки чи то на задньому, чи на передньому сидінні.

Правила перевезення дітей у ПольщіПравила перевезення дітей у Польщі / Фото Getty Images

В яких випадках можна перевозити дитину без автокрісла

В Польщі діють три винятки із правил, які дозволяють водію автівки перевозити своє чадо без автокрісла:

  • водій перевозить трьох та більше дітей. Виняток діє за умови, що в автомобілі недостатньо місця для встановлення індивідуальних автокрісел для кожного. В цьому випадку дозволено перевозити одну дитину віком від 3 років без автокрісла;
  • батьки мають спеціальний висновок від лікаря, який свідчить, що крісло завдасть шкоди здоров'ю дитини;
  • через параметри дитини неможливо забезпечити відповідний пристій. Таке може статися через вагу та зріст понад 135 сантиментів. У такому разі дитина може користуватися тільки ременем безпеки та здійснювати поїздку на задньому сидінні.

Коли дитина може їздити з ременем безпеки

Раніше у польських правилах перевезення дітей було вказано, що їздити лише із паском безпеки можуть пасажири, які досягли 12-річного віку. Однак зараз в Законі про дорожній рух ця межа відсутня. Натомість у правилах прописаний ріст – 150 сантиметрів. Тому, якщо ваша дитина відповідає цьому параметру, вона може їздити в автомобілі без автокрісла чи бустера.

​Зауважте Штрафи у Польщі: що важливо знати українцю

Окрім цього, зобов'язання перевозити дитину в автокріслі не поширюється на польське таксі.

Якщо ж не ставати порушником, можна спрямувати ці кошти, як-от 300 злотих, на корисніші речі. Приміром, переказати їх родичам та близьким в Україну, які зараз потребують фінансової підтримки. У цьому допоможе міжнародний сервіс TransferGo, який за 10 років діяльності зарекомендував себе надійним партнером. Сьогодні постачальнику платіжних послуг довіряють 5 мільйонів користувачів по всьому світу і на це є вагомі підстави. Сервіс TransferGo є одним із найшвидших та найбезпечніших у Європі. До того ж це перша загальноєвропейська компанія, яка дає гарантії, що гроші будуть доставлені одержувачу впродовж 30 хвилин.