Представниці традиційної японської професії давно потерпають від невихованих іноземних гостей. Нахабні туристи агресивно переслідують цих жінок, аби зробити фото, або навіть поцупити прикраси із їхніх зачісок.

Читайте також 44 тисячі ресторанів: яку європейську столицю варто відвідати фанатам смачної їжі

В Кіото закриють район з гейшами

Гейша – це суто японська традиційна професія жінок, яка полягає у тому, аби розважати гостей танцями, співом, грою на музичних інструментах або просто розмовами під час обідів або, наприклад, в перерві між діловими переговорами, чи просто у ресторанах. Попри стереотип, ця професія не має нічого спільного з проституцією.

Сучасні гейші зобов'язані ходити на роботу і повертатися додому у "робочому" одязі – традиційному кімоно, з характерною зачіскою та макіяжем. Саме це робить їх мішенню для так званих "туристів-папараці", які без дозволу фотографують цих жінок, зокрема роблять селфі з ними.

Аби захистити артисток від агресивної й нахабної поведінки туристів, місцева рада історичного району Гіон заборонила туристам відвідувати провулки та вулиці, де живуть гейші.

Починаючи з квітня, алеї, на яких також є кілька ресторанів і чайних, будуть відкриті лише для гейш, їхніх клієнтів і жителів району. Втім, головна вулиця району все ж залишиться відкритою для туристів,
– йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у 2019 році місцева влада вже запровадила штраф для туристів, які турбують гейш. Професійних артисток переслідували, фотографували без їхньої згоди і навіть шарпали за кімоно та вишукані перуки.

Туристи "налітають" на гейш у Кіото / Фото Unsplash

Коли Японія відкрилася для туристів після пандемії Covid-19, проблема набула нової актуальності. Чиновники кажуть, що туристи знають про заборону фотографувати гейш, адже всюди є відповідні попередження, однак просто ігнорують ці правила.

Нагадаємо, міська рада столиці Ірландії Дубліна розглядає заходи щодо захисту статуї Моллі Мелоун у центрі міста. Все через те, що туристи буквально затерли до блиску її груди.