Новий звіт Європейської комісії показав, що більше третини європейців страждають від самотності. При чому, про проблему говорять не лише старші люди, але й молодь. В Ірландії показник самотності – найвищий. Він значно відрізняється від середнього по Європі.

Читайте також Медицина в Канаді: як отримати страховку, консультацію та викликати швидку

Найсамотніші люди – в Ірландії

В цій країні понад 20% респондентів повідомили, що почуваються одинокими майже весь час.

У середньому по Європі показник самотності – 13%. Ірландія значно відірвалася від інших країн і проблема самотності тут наростає не перший рік.

Найменше люди почуваються одинокими в Австрії, Чехії, Хорватії та Нідерландах. В усіх цих країнах показник нижче 10%.

Станом на перший квартал 2023 року, за даними Alone (це ірландський фонд допомоги пенсіонерам), багато літніх людей в Ірландії стикаються з соціальною ізоляцією. 36% з них не брали участь у громадських активностях понад місяць, а близько 9% не соціалізувалися понад рік.

Нові цифри загальноєвропейського опитування не стали несподіванкою. З наших даних ми знаємо, що самотність незмінно займає перше місце серед проблем підтримки, і це серйозно впливає на фізичне та психічне здоров'я людей,
– заявив генеральний директор Alone Шон Мойніган.

Як розв'язують проблему

Ірландія дуже старається допомогти літнім людям продовжувати спілкуватися і бути соціально активними навіть у поважному віці. Влада розробила план дій для боротьби з самотністю і поділила його на три етапи:

  • програма для уряду;
  • дорожня карта соціального залучення;
  • стратегічний план "Здорова Ірландія" на 2021 – 2025 роки.

Високий рівень самотності – це проблема не лише літніх людей. Одинокими почуваються й інші демографічні групи. Наприклад, молодь до 30 років. За даними загальноєвропейського опитування, ця проблема бентежить близько 24% молодих європейців. Також з тягарем самотності більше стикаються особи з низьким рівнем доходу (менш як 22 000 євро на рік). Про такі відчуття заявили 27% опитаних.