Із 1 червня проїзд для українців, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року, стає платним. Тому TransferGo вирішив розповісти про те, як купити квитки на громадський транспорт у Польщі, скільки вони коштують та як ними користуватися.

Читайте також Безкоштовний проїзд для українців: з 1 червня у кількох країнах Європи вводять нові правила

Громадський транспорт Варшави

У систему громадського транспорту Варшави входять автобуси, трамваї, метро та приміські поїзди (електрички). Місто розділене на дві квиткові зони: 1 strefa та 2 strefa. До першої входить безпосередньо Варшава, а до другої – приміські населені пункти. Прикордонні зупинки та зупинки у другій зоні мають відповідне маркування. Карту квиткових зон, а також детальнішу інформацію про це можна знайти за посиланням.


Пункт обслуговування пасажирів у Варшаві / Фото TransferGo

Види квитків на громадський транспорт

У Варшаві квиток на проїзд діє на всі види транспорту. Залежно від терміну дії квитки бувають одноразові, тимчасові, короткострокові та довгострокові. Щодо зони дії, то можна купити квиток, який дійсний або тільки в першій зоні, або у двох зонах. Деякі види квитків можуть бути груповими.

 • Одноразові квитки діють 20, 75 чи 90 хвилин. Ціна відповідно 3,40, 4,40 та 7 злотих.
 • Груповий квиток (до 10 осіб) на 75 хвилин на 1 зону коштує 22 злотих.
 • Добовий квиток на необмежену кількість поїздок коштує 15 злотих в 1 зону та 26 злотих для двох зон.
 • 3-денний квиток для 1 зони коштуватиме 36 злотих, для двох зон – 57 злотих.
 • Квиток на вихідні, що діє з 19:00 п'ятниці до 8:00 понеділка у двох зонах, коштує 24 злотих.
 • Груповий квиток (до 5 осіб) на вихідні коштуватиме 40 злотих.
 • Довгострокові квитки діють 30 або 90 днів, можуть бути іменними або на пред'явника. Наприклад, іменний 30-денний квиток для однієї зони коштує 110 злотих, а 90-денний – обійдеться у 280 злотих. Докладніше про вартість довгострокових квитків можна прочитати за посиланням.


Що треба знати про квитки на громадський транспорт у Польщі / Фото TransferGo

Як купити та як користуватися квитками

Купити квиток можна у спеціальних автоматах із продажу квитків. Вони розташовані на станціях метро, ​​біля автобусних зупинок та у більшості транспортних засобів.

Автомати з продажу квитків у Варшаві / Фото TransferGo

Може зацікавити Туристична сфера Польщі: як війна в Україні вплинула на сценарії літнього відпочинку

Сплатити можна банківською карткою, в деяких автоматах готівкою та за допомогою BLIK. У квиткоматах доступні російська та українська мови.

Способи оплати за квиток в автоматах / Фото TransferGo

Куплений квиток потрібно закомпостувати в автобусі чи трамваї одразу після початку руху. У метро квиток пробивається при перетині турнікету.

Одразу після початку руху потрібно закомпостувати квиток / Фото TransferGo

Довгостроковий квиток на пред'явника також можна купити у квиткоматі. Це паперовий квиток, який потрібно активувати під час першої подорожі. Користуватися ним можуть кілька людей по черзі.

Купити квиток також можна за допомогою мобільних програм. Найбільш популярні: Jakdojade, moBILET та Skycash. Більшість програм онлайн банкінгу також дозволяють придбати квитки в громадський транспорт. Щоб активувати електронний квиток із програми, потрібно сканувати спеціальний QR-код. Таблички з QR-кодами висять на вході в метро і всередині автобусів та трамваїв.

Таблички з QR-кодами висять на вході в метро / Фото TransferGo

Довгострокові іменні квитки у вигляді пластикової картки необхідно оформляти у Пунктах Обслуговування Пасажирів (ПОП). Повний список адрес пунктів можна знайти за посиланням. З собою необхідно мати паспорт та фото розміром 3,5 сантиметра х 4,5 сантиметра. Після кожного поповнення картки її потрібно активувати. Перевірити термін дії можна за допомогою того ж автомата для активації. На ньому висвітиться дата, до якої дійсна картка.

Пільги на квитки та штрафи

Безкоштовно у громадському транспорті Варшави можуть їздити:

 • діти від народження до 30 вересня року, у якому їм виповнюється 7 років;
 • учні польських шкіл (користуються або карткою учня, яку видає школа, або оформляється іменна картка в ПОП);
 • пасажири старші за 70 років.

Знижки на квитки у громадський транспорт:

 • 50% для дітей та підлітків до 17 років (за наявності документа з фото, що підтверджує вік), молодих людей від 17 до 21 року (за наявності дійсного шкільного / студентського квитка), учнів та студентів іноземних шкіл до 26 років (за наявності міжнародного студентського посвідчення особи);
 • річний квиток за 50 злотих для людей старших за 65 років;
 • із повним списком пільг та знижок можна ознайомитись за посиланням.

Графік роботи пунктів обслуговування пасажирів / Фото TransferGo

Штраф за проїзд без квитка передбачено у розмірі 266 злотих. Штраф за проїзд без документа, що підтверджує право на безоплатний проїзд чи пільги, становить 196 злотих. Надається "знижка" на штраф, якщо його сплатити відразу ж контролеру або протягом 7 днів.

В інших великих містах Польщі система громадського транспорту подібна до варшавської, за винятком наявності метро. Вартість проїзду відрізняється, але принцип схожий – поділ на зони, різні терміни дії квитка. Детальну інформацію можна знайти на офіційних вебсайтах міст.

Зверніть увагу Власниця мережі HAIRCUT EXPRESS Ірина Погодіна поділилася особливостями ведення бізнесу у Польщі

Громадський транспорт у Польщі: важливі правила

У Польщі у громадському транспорті немає кондукторів, тому краще подбати про придбання квитка на проїзд завчасно. Тим, хто часто користується громадським транспортом, вигідніше придбати довгостроковий проїзний квиток.

Періодично в автобусах, трамваях та метро з'являються контролери. На вимогу контролера потрібно пред'явити квиток та документ, що підтверджує право на пільгу чи знижку (якщо пільговий чи знижковий квиток).

Крім того, у Польщі заборонено курити на зупинках громадського транспорту. За таке порушення передбачено штраф до 500 злотих.