Чи вплинула війна на туристичну сферу і як проходитиме літній відпочинок, детальніше розповіла директорка туристичної агенції Trinakriatravel Ірина Обаль під час розмови з журналісткою сервісу переказу грошей TransferGo Юліаною Морозовою.

Читайте також Чи потрібно ставати на консульський облік українцям: корисні поради

Туристична сфера Польщі до початку війни в Україні

Турагентство Ірини Обаль Trinakriatravel, яке вже 6 років працює у Польщі, займається здебільшого індивідуальними турами. Ірина також співпрацює із партнером, який організовує пакетні тури від польських операторів. У середньому за місяць вдається оформити 30 – 40 бронювань, а влітку – до 60-ти. Головна особливість турагенції – це робота в онлайн-режимі, тож немає значення, де перебуває турист і звідки він планує відправитися в мандрівку.

Важливо й те, що Ірина особисто роз'яснює правила в'їзду в ту чи іншу країну для іноземних громадян, не направляючи клієнтів до посольств, аби ті самостійно дізнавалися всю актуальну інформацію.

За словами власниці Trinakriatravel, до початку війни в Україні основні складнощі у туристичній сфері були пов'язані з пандемією Covid-19. А ще треба було уважно вивчати документи, що дозволяють легально перебувати іноземцям в Польщі – візи та карти побуту. Взимку традиційно популярними були Арабські Емірати, Канарські острови, Домінікана, Мексика та Єгипет.


Туроператори пропонують варіанти відпочинку і біля моря, і в горах / Фото unsplash

Реакція туроператорів на події в Україні

У перші тижні війни багато операторів пропонували безкоштовне скасування заброньованих турів для громадян України. Також по всьому світу організовувалися спеціальні рейси для тих, хто застряг в якійсь країні. Багатьох, наприклад, вивезли безкоштовно із Куби, Занзібару та Єгипту. Крім цього, з'явилася можливість вилетіти до Туреччини чи Греції з невеликого Жешува, адже в цьому місті є найближчий до кордону з Україною аеропорт.

Помітно затребуваніші стали тривалі поїздки. Якщо до війни тури оформляли здебільшого на тиждень чи 10 днів, то після 24 лютого формат 3 – 4-тижневого відпочинку на Кіпрі, в Туреччині чи Єгипті має більший попит.

Літні пропозиції для відпочинку

Наразі ситуація абсолютно стандартна для початку літнього сезону. Будь-який відпочинок біля моря буде затребуваним – починаючи від бюджетних Болгарії та Албанії та закінчуючи ексклюзивними курортами Міконоса. Найпопулярніші напрямки – Туреччина, Греція, Кіпр, Іспанія. Ціни зростають, готелі та місця на рейсах розпродаються, тому рішення про покупку туру треба приймати швидко, часу на роздуми по 2 – 3 тижні вже немає.

До слова 90 днів перебування у ЄС: чи можуть українці повторно вернутися до Польщі з вичерпаним безвізом

Тим, хто зараз перебуває в Польщі і не має можливості виїхати, варто вже зараз подбати про відпочинок всередині Польщі. Цього сезону місць однозначно не вистачатиме.


Відпочинок біля моря – завжди актуальний / Фото unsplash

У скільки обійдеться відпочинок

Щодо вартості поїздки, то, наприклад, у Польщі цього сезону оператор Nekera пропонує тури до моря з перельотом з Варшави. У червні тиждень відпочинку зі сніданком та вечерею, включаючи переліт, обійдеться на двох приблизно у 3 750 злотих. Для тих, хто планує добиратися машиною або громадським транспортом, є широкий вибір місць відпочинку – це і гори Татри, Судети, Балтійське море, і озера. За такий же варіант відпочинку на двох (тиждень у готелі зі сніданком та вечерею), але вже без перельоту доведеться заплатити 2 тисячі злотих.

Міжнародні грошові перекази, які доступні 24/7

За допомогою сервісу грошових переказів TransferGo ви можете отримувати або ж надсилати кошти з європейських карток на картку будь-якого українського банку, у якій країні Європи ви б не були Це швидко, зручно та економно – гроші "впадуть" на рахунок за лічені хвилини без жодної комісії.

Як здійснити переказ через додаток TransferGo:

  1. Відкрийте додаток
  2. Вкажіть країну відправника та країну отримувача
  3. Введіть суму переказу та дані отримувача
  4. Натисніть "Надіслати".


Користуватися сервісом TransferGo – зручно / Фото instagram TransferGo