Про це свідчать результати нещодавніх досліджень. Одна третина людей, які критикували вакцинацію, вже отримали принаймні одну порцію вакцини.

Цікаво Легко не буде, нас тут ніхто не чекає, – українка розповіла, як знайти роботу в Польщі

Детальніше про дослідження

Вчені з Варшавського медичного університету, Варшавського університету та дослідницької агенції ARC Opinia i Rynek взялися з'ясувати, хто і чому виступає проти щеплень від коронавірусу. Перше опитування вони здійснили у 2020 році. Тоді участь у дослідження взяли близько тисячі респондентів. Через рік роботу провели повторно. Результати показали, що багато раніше скептично налаштованих людей змінили свою думку.

Отже, 27% тих, хто у 2020 році був антивакцинатором, вже отримав першу дозу вакцини. Ще 6% колишніх противників щеплень планують вакцинуватися найближчим часом.

Кардинальні зміни також спостерігаються серед учасників опитування, які минулого року сумнівалися у тому, чи варто їм вакцинуватися. Понад половина таких людей (57%) отримали перше щеплення проти COVID-19, а ще 16% мають намір відвідати пункт вакцинації найближчим часом.

Також 9% тих, хто раніше хотів щепитися, передумали це робити.

Цікаво, що вакцинуватися жителі Польщі здебільшого вирішували не через тиск карантинних обмежень, а з турботою про здоров'я та безпеку. Другим стимулом було бажання мандрувати, адже з COVID-сертифікатом вибір подорожей значно більший.

Коронавірус в Польщі

  • Нагадуємо, що всього в Польщі з початку пандемії було зафіксовано близько 4 мільйони випадків коронавірусу.
  • Померло від ускладнень, спричинених захворюванням, 92 829 людей.
  • 55% населення пройшло повну вакцинацію.
  • Загалом введено майже 46 мільйонів доз вакцин.